Urfa'da otobüs seferleri durduruldu

Urfa'da otobüs seferleri durduruldu
banner206
banner279

Şanlıurfa Valiliği, olumsuz hava koşullarından dolayı Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs Terminalinden Gaziantep ve Adıyaman istikametine gidecek otobüs seferlerinin durdurulduğunu duyurdu.
Şanlıurfa Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
İlimiz ve çevresinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla, İçişleri Bakanlığı’nın 2021/5 sayılı genelgesi ve Karayolları Trafik Kanunu ile valilik kararı çerçevesinde 23.01.2022 günü saat 09.30’dan itibaren;
Şanlıurfa şehirlerarası otobüs terminalinden Gaziantep ve Adıyaman istikametine seyredecek tüm otobüs seferleri durdurulmuştur. 
İlimizden Gaziantep istikametine Şanlıurfa-Adana otoyolu ve D-400 karayolu üzerinde seyir halinde olan ticari araçların tamamı ile hususi araçlardan zincir, takoz, kış lastiği olmayanların seyirlerine izin verilmeyecektir. Belirtilen güzergahta seyir halinde olup, zincir, takoz ve kış lastiği olmayan araçlar daha önce belirlenen bekleme noktalarına alınarak güvenli seyir imkanı oluşana kadar bekletilecektir.
Olumsuz hava koşullarının sona ermesi ve şehirlerarası güzergahta güvenli seyir imkanı oluşmasıyla, kısıtlamalar kaldırılacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142