Title of a News Article

Urfa için ‘Sarı kod’lu uyarı!

Urfa için ‘Sarı kod’lu uyarı!
banner206

Türkiye’nin doğu kesimlerinde yağışlar etkili oluyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu 11 il ‘sarı kod’lu uyarıda bulundu.

 Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan değerlendirmelere göre; yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz'in doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kayseri, Sivas çevreleri ile Aydın ve Muğla kıyılarının yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yükseklerinin yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Doğu Akdeniz'in doğusu, Güneydoğu Anadolu ile Şırnak çevreleri, Kayseri, Malatya, Elazığ'ın güney kesimleri ve Şanlıurfa'nın kuzey ilçelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den 11 il için 'sarı kodlu' uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Adana, Elazığ, Hatay, Malatya, Şanlıurfa, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, kayseri, kahramanmaraş ve Kilis için sarı kodlu uyarı yaptı.

SARI KOD NEDİR?

Sarı kod uyarı, kuvvetli meteorolojik durumlar için kullanılıyor. Kuvvetli meteorolojik hadiseler ise günlük hayatın işleyişini aksatabilecek meteorolojik olaylardır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142