Urfa'nın karşısında savaşın izleri siliniyor

Urfa'nın karşısında savaşın izleri siliniyor
banner206
banner279

Tel Abyad Yerel Meclisi tarafından düzenlemesi yapılan Barış Pınarı Caddesi, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in de katıldığı törenle açıldı. 
Barış Pınarı Harekatıyla terör örgütlerinden temizlenen Tel Abyad’da, 150’den fazla kişiye istihdam fırsatı sağlacak olan Barış Pınarı Caddesinde çocuk eğlence salonu, çocuk parkı ve Barış Pınarı Marketi de açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından bölge halkına hizmet vermeye başladı. 


Caddede bulunan alanları gezen Vali Erin ve beraberindekiler, açılışı yapılan alanın bölge halkına hayırlı olmasını diledi. Açılışı yapılan caddede şubat ayı sonunda alışveriş merkezi, tekstil atölyesi, eczane, sebze meyve pazarı ve lokantaların açılması da hedefleniyor. 


Açılış törenine Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Oğuzhan Erdi Atak, Tel Abyad Yerel Meclis Başkanı Salih Hac Abdullah, İl Jandarma Komutanı Metin Düz ve İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş ile birlikte yerel meclis üyeleri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2022, 13:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerçek
Gerçek - 9 ay Önce

sn urfa ajans bu urfanatik haber sitesi yorumlarımız paylaşmıyor bir haber hep üçüncü sırada sabitlemişler 3 haberin urfanatikle ne pağlantısı var saygılarımla

SIRADAKİ HABER

banner142