Urfa'nın yeni Valisiyle ilgili dikkat çeken detay!

Urfa'nın yeni Valisiyle ilgili dikkat çeken detay!
banner206
banner279

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Valiler Kararnamesi sonucu Şanlıurfa'ya atanan Sivas Valisi Salih Ayhan, Urfa'nın 2. Valilik görevi olması dikkatlerden kaçmadı.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Şanlıurfa'ya atanan Vali Salih Ayhan, ilk valilik görevi tecrübesini Sivas'ta yaşadı. Birçok tecrübeye sahip olan Şanlıurfa’nın yeni Valisi Salih Ayhan, 2018 yılında yayımlanan kararname sonucunda Sivas'a atandı ve ilk valilik görevini burada yapmaya başladı. 4 yıl gibi bir süre ile Sivas'ta görev yapan Ayhan'ın ikinci adresi Şanlıurfa oldu. 

ERİN MERKEZE ALINDI

Yaklaşık 5 yıl Şanlıurfa'da görev alan Vali Abdullah Erin ise dün gece yayımlanan kararname neticesinde merkeze alınan isimler arasında yer aldı. Erin, bürokratik görevine bundan böyle Mülkiye Başmüfettişi olarak devam edecek.

SALİH AYHAN KİMDİR?

1976 Bayburt doğumlu olan Salih AYHAN, ilk ve orta öğrenimini memleketinde, yükseköğrenimini Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü´nde 2000 yılında, yüksek lisansını ise Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Bölümü´nde tamamladı.

Salih AYHAN mesleki hayatına, 2004 yılında Trabzon kaymakam adayı olarak başladı. Londra´da dokuz ay dil eğitimi alan AYHAN, ayrıca TODAİE´de Kamu Diplomasisi Kursu´na katıldı. Ordu-Çatalpınar, Samsun-Yakakent, Kastamonu-Azdavay, Sivas-Altınyayla, Şarkışla (Kaymakam vekilliği), Divriği ilçelerinde Kaymakamlık yaptı.

Sivas Vali Yardımcılığı görevinde de bulunan Salih AYHAN, 2012-2016 yılları arasında Sivas İl Özel İdare Genel Sekreterliği görevini yürüttü. AYHAN, İçişleri Bakanlığı tarafından 28.12.2013 - 14.02.2014 tarihleri arasında 45 gün süreyle yerel yönetim bilgilerini artırmak ve uygulamaları yerinde görmek üzere Avustralya´da düzenlenen Kısa Dönem Eğitim Programı´na katılmıştır.

Çeşitli şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliği görevinde bulunan ve birçok vakıf, dernek ile birliklerde başkanlık ve üyeliklerde görev alan Salih AYHAN, mütevelli heyetlerinde de bulunmuştur.

19.10.2016 tarihinde atandığı Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini yürütürken, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 2018/202 sayılı Valiler Kararnamesi ile Sivas Valiliği görevine atanan AYHAN, evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2022, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142