Title of a News Article

Urfa vekiline önemli görev

Urfa vekiline önemli görev
banner206

Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin talimatıyla Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti oluşturuldu. Aralarında Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz ve TBMM İdare Amiri Sermet Atay’ın da bulunduğu 7 kişiden oluşan heyet, meclis çalışmaları dışında kalan zamanlarını deprem bölgesinde vatandaşlarla geçirecek.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla yeni bir Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti oluşturuldu. 7 kişilik heyette TBMM İdare Amiri ve Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı, Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Elazığ Milletvekili Semih Işıkver ve Kilis Milletvekili Mustafa Demir’den oluştu.

VATANDAŞLARI DİNLEYECEKLER

Heyetin çalışmalarına ilişkin bilgi veren MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, “Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti, öncelikle depremzede vatandaşlarımızla bir araya gelerek onların dertlerini ve acılarını paylaşacak, devam eden sorunlarını ve mevcut ihtiyaçlarını yerinde belirleyecektir. Heyet üyeleri; devletimizin, hayatta kalan vatandaşlarımızın manen ve maddeten bütün varlığıyla yanında olduğunu tekraren anlatacaktır. Bu arada Valiliklere, AFAD’a ve bölgede hizmet veren sivil toplum kuruluşlarına ziyaretler gerçekleştirilecek, felaketin vurduğu illerde bundan sonra yapılması gerekenler hakkında istişarelerde bulunulacaktır. Söz konusu heyette bulunan milletvekili arkadaşlarımız, TBMM’de yürüttükleri yasama görevlerinden arta kalan zamanlarını, bölge sorunlarının çözümü için gayret göstermeye ve vatandaşlarımıza hizmete ayıracaklardır’’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142