Urfalı Bürokrat görevden alındı

Urfalı Bürokrat görevden alındı
banner206
banner279

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü İdari İşler ve Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Erdinç İncediş görevinden alındı. Bakanlıkta onlarca geçici görev ile daire Başkanı olan isimlerin yerine asaleten görevini başarıyla sürdüren İncediş'in görevden alınması Şanlıurfa'da tepkiyle karşılandı. Bekir Sıtkı Özbek'de bir süre önce de görevden alınan isimdi. Tarım Reformu genel müdürlüğü başta olmak üzere Bakanlıkta kapısına gidilecek Urfalı kalmadı. Ak Parti'nin kalesi Şanlıurfa'yı temsilen neredeyse hiç bir bakanlıkta Bürokrat olması tek gündem maddesi haline geldi. Vekillerin sessizliği ise dikkat çekiyor.

Ankara'da önemli yerlerde bulunan Şanlıurfalı bürokratlar bir bir görevden alınıyorlar. Bunlardan birisi de 2016 yılından bu yana Tarım Reformu Genel Müdürlüğü İdari İşler ve Koordinasyon Daire Başkanı olarak görev yapan Mehmet Erdinç İncediş oldu. İncediş’in görevden alındığını duyuran MİSİAD Genel Başkan Vekili A. Gökhan Gökmen, “Maalesef Tarım bakanlığında Urfalı kıyımı devam ediyor. #TRGM İdari İşler ve Koordinasyon Daire Başkanı görevinde bulunan sevgili kardeşim @erdincincedis görevden alınarak uzman kadrosuna atandı. Çokta umurundalar mı bilmiyorum Urfalı siyasetçilere duyurulur. Çok yazık” ifadelerine yer verdi.

MEHMET ERDİNÇ İNCEDİŞ KİMDİR?

Mehmet Erdinç İNCEDİŞ, 1973 yılında Şanlıurfa’ da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Şanlıurfa ‘da tamamladı. 1994 Yılında Sağlık Bakanlığında Sağlık Memuru olarak memuriyete başladı. 1994 yılında girdiği Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bölümünü 1998 Yılında bitirdi. 2002 Yılında Kurumlar arası geçiş yaparak Tarım Bakanlığına Mühendis olarak atandı. Sırasıyla Şanlıurfa İl müdürlüğü Bitki koruma Şubesi, Gaziantep İl Kontrol Lab. Müd. Mühendis olarak çalıştı. Şanlıurfa Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğünde vekâleten müdür yardımcılığı ve müdür vekilliği yaptı. 2009 yılında GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsüne geçiş yaptı. 2010 yılında Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğüne tayin olarak Ankara’ya geldi. Tagem’de 3 yıl İdari ve Mali İşler Şube Müdürü olarak görev yaptı. Aynı yerde yaklaşık 4 yıl Toç Bir-Sen İş yeri Temsilcisi olarak görev yaptı. 2016 yılında Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon alanında Yüksek Lisansını tamamladı. 2016 yılında Tarım Reformu Genel Müdürlüğüne İdari İşler ve Koordinasyon Daire Başkanı olarak atandı. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Kamu Diploması Eğitimini aldı. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2021, 00:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nur
Nur - 11 ay Önce

Yerine daha torpillisi geliyordur.

SIRADAKİ HABER

banner142