Urfalı yazar unutulmadı

Urfalı yazar unutulmadı
banner206
banner279

Geçtiğimiz yıl ekim ayında aramızdan ayrılan Şanlıurfalı yazar Bekir Coşkun’a bir ödül de Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nden geldi. Cemiyet, Türkiye’nin en sevilen yazarları arasında bulunan Coşkun’a Onur Ödülü verdi.
Geçtiğimiz yıl ekim ayında aramızdan ayrılan yazarımız Bekir Coşkun’a bir ödül de Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nden geldi. Cemiyet, Türkiye’nin en sevilen yazarları arasında bulunan Coşkun’a Onur Ödülü verdi.

Sözcü'den Zekeriya Albayrak'ın haberine göre, ödül, Coşkun'un eşi Andree Coşkun'a takdim edildi. Andree Coşkun, ödüle Bekir Coşkun'un layık görülmesinden mutluluk duyduğunu belirtti ve şöyle dedi:
‘ÖRNEK ALIYORUZ…'
“Bekir verilen her ödülü fazlasıyla hak etmiştir, ben her zaman onunla çok gurur duyuyorum. Vatanına, Cumhuriyete sevdalıydı, her zaman bu duygusunu genç nesillere aşılamayı da görev edinmişti. Sadece insana değil, doğaya, hayvana, canlı olan her şeye aşıktı. Lekesiz, kalemini hiç kırmadı. Vicdanlıydı, medyanın namusuydu, yiğit cesur bir gazeteciydi. Hep de öyle yaşadı ve benim kalbimde hep yaşayacak.”

Ödül töreni için Ankara'ya giden Cemiyet Başkanı Cafer Esendemir, “Bekir Coşkun güldüren ve düşündüren bir yazarımız, ağabeyimizdi. Erken bir dönemde aramızdan ayrıldı. Çok değerli, örnek aldığımız bir insandı. Mekanı cennet olsun, Allah rahmet eylesin” dedi. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca da “Önemli bir meslektaşımızı kaybettik” açıklaması yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142