Title of a News Article

Vali Ayhan'ın yeni makam aracı TOGG...

Vali Ayhan'ın yeni makam aracı TOGG...
banner206
banner279

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG, yurt genelinde çoğalmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı ve bakanlıklardan sonra perdeypey belediyeler ve valiliklere gönderilen yüzde yüz elektrikli otomobil Togg'dan Şanlıurfa'da artık birden fazla bulunuyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Viranşehir Belediyesinden sonra şimdide Valiliğe bir Togg tx10 modeli tahsis edildi. Vali Salih Ayhan kentteki temaslarına Togg ile gitmeye başladı.

2023 Türkiye yüz yılı sloganıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde sanayi hamlesinde atılan en ciddi adımlardan birisi yerli otomobil geçtiğimiz aylarda gün yüzüne çıkmış ve yollarda kullanılmaya başlanmıştı.

Dünya genelinde büyük yankı uyandıran yüzde yüz elektrikli otomobil Togg, kamu kurumlarına tahsis edilmeye devam ediyor. Son olarak bir adet tx10 modeli Togg Şanlıurfa Valiliğine gönderildi.

Kırmızı üzerine gold renklerle 63 001 sayılı resmi plakala ile Urfa'da yollara çıkan siyah tx10 model yerli otomobil Togg hafta sonu Şanlıurfa'ya getirildiği öğrenildi. Şanlıurfa valiliğine tahsisi yapılan Togg bugün yollarda kullanılmaya başlandı.

Haftanın ilk gününde Vali Ayhan Togg ile temaslarına başladı. Gün boyu kentin farklı bölgelerine Togg ile gidildi. Akşama doğru ise Gıda OSB, Organize Sanayi Bölgelerine gidilerek burada temaslarda bulunuldu.

Vali Ayhan'ın makam aracı olan Togg'u görenler bir heyecanla fotoğraf çektirdiği görüldü. 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2023, 21:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142