Title of a News Article

Yangınlar Dur Durak Bilmiyor!

Yangınlar Dur Durak Bilmiyor!
banner206
banner279

Çanakkale'nin Yanı Sıra Birde Eskişehir'de Yangın Çıktı!

Dün öğlen saatlerinde Çanakkalede çıkan yangın halen devam etmekte. Çanakkalede 9 köy ile Sarıcaeli köyündeki yaşlı bakım evinde kalanlar tahliye edilirken, 4 gece görüşlü yangın helikopteriyle müdahale edilen yangını söndürme çalışmalarında günün ilk ışıklarıyla birlikte diğer helikopter ve uçaklar da yeniden kullanılmaya başlandı.

 

Alevlere 2 bin 960 personel, 8 uçak, 28 helikopter, 240 arazöz, 77 su tankeri, 445 araç ve iş makinesiyle müdahale edilirken Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı 1500 hektarda etkili olan yangının ilerlermesinin durdurulduğunu açıkladı. Çanakkale Valiliği, merkeze bağlı köylerdeki ormanlık alanlarda devam eden yangın nedeniyle, Aşağıokçular köyü Salavat ve Andıktaşı mahalleleri, Elmacık köyü ve bağlı olan Değirmendere Mahallesi ile Çiftlikdere köyünün tedbir amacıyla boşaltılacağını bildirdi. 

Çanakale yangını tamamen kontrol altına alınmazken öglen saatlerinde  Eskişehir’de anız yangınının ormana sıçramasıyla  bir büyük yangın daha çıktı. Büyüyen alevler yerleşim yerine yaklaşırken, ekipler tarafından söndürme çalışması başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2023, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142