Title of a News Article

Yavuz uyardı: Bunlara inanmayın!

Yavuz uyardı: Bunlara inanmayın!
banner206
banner279

Şanlıurfa Şehit Aileler Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, başka illerden gelerek Şehit Aileleri ve Gazilerin adını kullanarak dergi satanlar, telefonla arayarak makbuzla yardım toplayanlara tepki gösterdi.

Yavuz, bu konuda vatandaşları uyararak şöyle dedi:

"Şehit Aileleri Derneği Yönetim Kurulu olarak defalarca yaptığımız uyarılara rağmen İl dışından gelerek Şehit Aileleri ve Gazilerin adını kullanarak telefonla arayarak veya dergi satanlar, makbuzla yardım toplayanlar ve bunun gibi Şehit Aileleri, Gazileri istismar ederek halkımızdan para toplayanlar bu faaliyetlerine hala devam ediyorlar. Vatandaşlarımız telefonla arayarak veya ev eve dolaşarak, esnaflarımıza gidilerek vatandaşlarımıza Şehit ve Gazi Ailelerimizi kullanarak dolandırıyorlar. Biz bu il dışından gelen Şanlıurfa Merkez ve İlçelerinde hiç bir katkısı olmayan kişi ve kuruluşların bu yardım taleplerinin kesinlikle karşılanmaması ve tepki gösterilmesini halkımızdan rica ediyoruz. İlimizdeki Şehit Ailesi ve Gazilere yardım etmek isteyen vatandaşlarımız derneğimize muracat edebilirler Toplanan bu paraların hiçbir şekilde Şehit Aileleri ve Gazilerimize, Derneğimize gelmediğini, toplayan kişilerin sahtekâr olduklarını bilmenizi isterim.

Şehit Aileleri ve Gaziler onurlu insanlar olarak böyle bir şeye tenazür etmezler. Yapılan ve toplanan bu paraları kesinlikle kabul edemeyiz.

Bu işi yapanlara gereken cezanın verilmesi için Cumhuriyet Başsavcılığına ve Emniyet Müdürlüğü’ne gerekli müracaatlarımızı yapacağız.

‘Başka illerden vatandaşı arayarak yadda gelerek derneklerin, Şehit Aileleri, Gazilerin adını kullanarak dergi satanlar, makbuzla yardım toplayanlara kesinlikle inanmayın.’

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142