Yeni sistemde müjde üstüne müjde!

Yeni sistemde müjde üstüne müjde!
banner206

Yeni askerlik sisteminde personelin, hem sivil yaşamlarını hem de askeri hayatlarını olumlu yönde etkileyecek avantajlar olacak.

Güvenlik uzmanlarından alınan bilgiye göre, yeni askerlik siteminin  yasalaşmasıyla askerlik görevinin ilk 6 ayını tamamlayan ve ikinci 6 aya uzatma tercihini kullanan gençlere bazı avantajlar sağlanacak.

Hem sivil yaşamlarını hem de askeri hayatlarını olumlu yönde etkileyecek avantajların olacağı yeni askerlik sisteminde, personel, sözleşmeli  er, uzman erbaş, astsubay ve subaylığa geçişte daha avantajlı olacak. Böylece bir  meslek sahibi olma imkanına kavuşacak. Subaylığa kadar giden bir yol açılmış olacak.

Uzman erbaşlığa ve sözleşmeli erliğe müracaatları diğer personele nazaran 100 üzerinden 20 puan avantajlı olarak değerlendirilecek.

Halen net 2 bin 20 TL olan asgari ücretten az olmamak kaydıyla harçlık  alacaklar. Böylece hem kendileri hem aileleri hem de devlet açısından istihdam  yaratılmış olacak. Ayrıca sosyal hayatlarına da katkı sağlanmış olacak.

TOKİ'de ev sahibi olmaları için öncelik tanınacak. Hizmet  borçlanmaları devlet tarafından ödenerek, sigortalı statüsünde çalışmış  olacaklar.

Muhtaç asker ailelerine yardım, deniz ve şehir içi toplu ulaşımdan  ücretsiz istifade hakları elde etmiş olacaklar.

Askerlik sistemi açısından ise profesyonel bir kadronun  oluşturulmasına zemin hazırlamış olacaklar.

Haber7.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142