Yıldız o sorunu iletti, Erdoğan talimat verdi

Yıldız o sorunu iletti, Erdoğan talimat verdi
banner206
banner279

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili MKYK Üyesi İbrahim Halil Yıldız, dün yapılan MKYK Toplantısında çiftçilerin elektrik  kesintisinden dolayı yaşadığı sıkıntıyı gündeme getirdi. Bunun üzerine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çiftçilerin mağdur edilmemesi yönünde talimat verdi.

Şanlıurfa ve çevre illerde hemen hemen her gün yaşanan elektrik kesintileri özellikle tarımsal sulama yapan çiftçileri perişan hale getiriyor. Bu konu dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen AK Parti MKYK Toplantısında da gündeme geldi.

YILDIZ, ÇİFTÇİNİN SIKINTISINI ANLATTI

Alınan bilgiye göre: Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’nin yaptığı sunumun ardından söz hakkı alan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili MKYK Üyesi İbrahim Halil Yıldız, bölgede çiftçilerin yaşamış olduğu sorunları dile getirdi. Günde 6-7 saat keyfi bir şekilde elektrik kesintisi yaşandığını ve bundan dolayı sulama yapan çiftçilerin mağdur edildiğini vurgulayan Milletvekili Yıldız, bu konuya çözüm bulunmasını istedi.

ERDOĞAN’DAN BAKAN’A TALİMAT

Bölgede yaşanan sorunu dinleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantıya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i de çağırdı. Bakan Dönmez’e çiftçilerin yaşadığı sorunu dile getiren Erdoğan, bundan sonra çiftçilerin elektrik konusunda sıkıntı yaşamaması için gerekenin yapılması konusunda talimat verdi.

ELEKTRİK NEDEN KESİLİYOR?

Bu arada Şanlıurfa’da tarımsal sulama yapan çiftçilerin elektriklerinin neden kesildiği ortaya çıktı. Yeraltı sulaması yapan çiftçilerin gündüz elektrik kullanıyor. Şehir merkezinde de gündüzleri aşırı sıcaktan dolayı klimalar da kullanılınca artık elektrik trafoları bu ihtiyacı karşılayamıyor. Bu durumundan dolayı Türkiye’de en çok elektrik tüken 3. Büyükşehir konumunda olan Şanlıurfa’da, TEİAŞ tarafından elektrik kesintileri yapılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142