Title of a News Article

Haliliye'de ilk toplantı yapıldı

Haliliye'de ilk toplantı yapıldı
banner206
banner279

Haliliye Belediye Meclisi Ocak ayı Meclis Toplantısının ilk birleşimi gerçekleştirildi. Mecliste konuşan Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, “2021 yılında dur durak bilmedik, 2022 yılında da canımızla, bedenimizle, canı gönülden çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Resim önizlemesi

Haliliye Belediye Meclisi 2021 Ocak ayı 1’inci Toplantısı, Eyyüp Cenap Gülpınar Spor ve Yaşam Merkezi Meclis Toplantı Salonunda Başkan Mehmet Canpolat’ın başkanlığında toplandı. Meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi. Toplantının açılışına konuşan Başkan Mehmet Canpolat, “2022’nin ilk meclis birleşiminde değerli meclis üyelerimizle toplandık. Ben buradan Haliliye ilçemizin, Haliliye sakinlerimizin her türlü menfaatleri çerçevesinde değerli katkılarından dolayı meclis üyelerimize ve belediye çalışanlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Vatandaşlarımıza göstermiş oldukları güvenden dolayı, teveccühten dolayı şükranlarımı arz ediyorum. Bu güvene ve teveccühe layık olmak adına bizler de elimizden geldiği kadarıyla canımızla, bedenimizle, canla başla ve şuanda da canı gönülden çalışmalarımıza devam ettiğimizi ifade ederim. Kararlarımız şehrimize ve ilçemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında 2021 yılında yapılan çalışmalara ilişkinde bilgiler veren Başkan Mehmet Canpolat, 2021’in hizmetlerle dolu bir yıl olduğunun altını çizdi. Başkan Canpolat, “2021 yılında Haliliye Belediyesi olarak dur durak bilmedik. Merkez ve kırsal ayrımı yapmaksızın çalışmalarımızı tüm mahallelerimizde sürdürdük. Temellerini attığımız, şuan da bitmek üzere olan Karşıyaka, Sancaktar, Ahmet Yesevi Mahallemizdeki semt pazarı yerleri ve devam eden Millet Bahçesi ile 200 dönüm üzerinde yeni yapmış olduğumuz 33 park olmak üzere 7/24 çalışma esasına dahil olarak çalışmalarımızı sürdürdük” diye konuştu.

HALİLİYELİ ÖĞRENCİLERE TARİHİ DEĞERLER TANITILACAK

Öte yandan, Meclis gündeminde yer alan “Haliliye’de öğrenim gören öğrencilere tarihi değerleri tanıtmak amacıyla gezi düzenlenmesi” teklifi de meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi. Bu doğrultuda Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Haliliye Belediyesi’nin ortak projesi kapsamında Şanlıurfa Müzesine gezi düzenlenmesine ilişkin esas ve usullerin belirleneceği protokol için Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat'a yetki verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142