Vali Ayhan, çalışmaları takdir etti

Vali Ayhan, çalışmaları takdir etti
banner206
banner279

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ile belediye bünyesindeki projeleri ve devam eden hizmetleri inceledi. Haliliye Belediyesi’nin üreten bir belediye olduğunu kaydeden Vali Ayhan, “Haliliye Belediyesi'ne bakıyorum, harıl harıl bir üretim var. Bu heyecanı görmek beni mutlu ediyor, Başkanımızı tebrik ediyorum” dedi.

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ve Haliliye Kaymakamı Serap Özmen Çetin’i ağırladı.

Yaptıkları ziyaretlerle belediye bünyesindeki projeleri ve yürütülen çalışmaları inceleyen Vali Ayhan ve Kaymakam Çetin’e, Başkan Mehmet Canpolat eşlik etti. İlk olarak belediye bünyesinde bulunan Geleneksel El Sanatları Merkezine (GESEM) giden Vali Ayhan ve beraberindekiler, burada ahşap oymacılığı, bakır işleme, tesbihçilik ve culhacılık atölyelerini gezdi. Haliliye Belediyesi’nin unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını yaşattığını ifade eden Vali Ayhan, çalışmalardan ötürü ustalara teşekkürlerini iletti.

Resim önizlemesi

GESEM’deki ziyaretlerin ardından heyet, Ahmet Yesevi Mahallesinde çalışmalarda sona gelinen ve 10 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen Sosyal Yardım Kompleksi ve Semt Pazarı bulunan projeyi inceledi. Başkan Canpolat, projeyle ilgili bilgi vererek, içerisinde Aşevi, Glutensiz Ekmek Fırını, Sosyal Market ve Giyim Market bulunan Kompleks ile bölgenin sosyal yardım talebinin karşılanacağını ifade etti.

Resim önizlemesi

“HALİLİYE BELEDİYESİ HEM ÜRETİYOR HEM HİZMETE SUNUYOR”

Projeleri incelemeye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesindeki atölyeler ile devam eden Vali Ayhan, Kaymakam Çetin ve Başkan Canpolat, ustalar tarafından üretilen kamelya, piknik masası ve banklarla ilgili bilgi aldı. Belediye bünyesinde üretilen kamelya, masa ve banklarla dışa bağlılığın azaldığını belirten Başkan Canpolat, Haliliye’nin geleceğini düşündüklerini ve üreten bir belediye için çalışmalarını sürdürdüklerini vurguladı.

Resim önizlemesi

Başkan Canpolat, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Şanlıurfa Valimiz Sayın Salih Ayhan ve Kaymakamımız Serap Özmen Çetin’i misafir ettik. Haliliye Belediyemiz ile ilgili daha önce de ziyarette bulunmuştular. Buna mukabil birçok tesisimizi ve saha çalışmalarımızı arz etmiştik. Bugün de kalan kısımları gezme fırsatı bulduk. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, artık üreten bir Türkiye olması sloganıyla hareket ettiğimiz bu doğrultuda üreten bir Haliliye olacağımızı ifade etmiştik. Şu anda üreten bir belediye olduk. Gerek kamelyalarımız, gerek banklarımız, gerek salıncaklarla ilgili artık dışarıdan satın almıyoruz, kendimiz üretiyoruz. Bu mutluluğumuzu Valimiz Salih Ayhan’la paylaşmak istedik. Ben kendilerine teşekkür ediyorum.”

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2022, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142