Haliliye Belediyesi Yaz Spor Okulları kapsamında hizmet vermeye başlayan yüzme kurslarına katılan çocuklar, eğitmenler nezaretinde yüzme öğrenerek, yaz tatilini keyifle geçiriyor.

Haliliye Belediyesi bünyesindeki yüzme havuzları ile çocuklar yüzme öğreniyor.

Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Yaz Spor Okulları kapsamında açılan yüzme kursları, okulların tatil edilmesiyle yoğun ilgi görüyor. Devteyşti Mahallesinde bulunan Eyyüp Cenap Gülpınar Spor ve Yaşam Merkezi ve Süleymaniye Mahallesindeki A. İzzet Begoviç Spor Kompleksinde başlayan yüzme kursuna katılan kurslar çocuklar, profesyonel eğitmenler eşliğinde yüzme öğreniyor. Kız ve erkek çocuklar için yaş aralıklarına göre seanslar halinde devam eden yüzme kursunda çocuklara temel yüzme ve yüzme tekniklerine yönelik eğitim veriliyor. Yüzme hocaları eşliğinde havaların ısındığı bugünlerde havuzun keyfini çıkaran çocuklar, yaz tatili boyunca yüzme öğrenmeyi hedeflediklerini belirtiyor.

Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise kayıtların devam ettiği ve Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri erkek çocuklar için; Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri ise kız çocukları için yüzme havuzlarının açık olduğu belirtildi.