Title of a News Article

Karla mücadelede Hilvan'da da sürüyor

Karla mücadelede Hilvan'da da sürüyor
banner206
banner279

Hilvan’da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle meydana gelebilecek gizli buzlanma ve don olayına karşı başlatılan kar temizleme çalışması devam ediyor.

Hilvan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçede yolları açık tutmak ve vatandaşları olası tehlikelere karşı korumak için cadde, kaldırım ve sokaklarda biriken karları kepçe ve kamyonlarla ilçe dışına taşıyarak trafik akışını rahatlatıp olası buzlanmayı engelliyor.

İlçede kar yağışının başlaması ile kar temizleme çalışmalarına ara vermeden devam eden Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler yazılı bir açıklamada bulunarak; “İlçemizde kar yağışının etkili olduğu ilk günden beri başlattığımız kar temizleme ve tuzlama çalışmalarımızı gece gündüz demeden sürdürüyoruz. Ekiplerimiz yaşanabilecek gizli buzlanma ve don olayı gibi olumsuz durumlara karşı vatandaşlarımızı korumak ve ulaşımın daha iyi şartlarda sağlanabilmesi için yol, kaldırım ve sokaklarda biriken karları temizleyip iş makineleri ile ilçe dışına taşıyor. Vatandaşlarımızın rahatı ve huzuru için karla mücadele çalışmalarımız programlı bir şekilde devam edecek” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142