Hilvan'da zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı Gıda Mühendisleri ile birlikte kasaplara hijyen, etiketlerdeki son kullanım tarihleri ve ruhsat denetiminde bulundu.

Halkın sağlığını korumaya yönelik ilçe genelinde et satışı yapan işletmelere yönelik yapılan denetimlerde ruhsat kontrolü ile birlikte satışı yapılan ürünlerin sağlığa uygunluğu denetlendi.

Yapılan denetimler sonrası yazılı bir açıklamada bulunan Hilvan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü; "Bugün İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı gıda mühendisleri ile birlikte halkımızın taze, hijyenik ve güvenilir et tüketmelerini sağlamak amacıyla ilçede faaliyet gösteren kasaplara yönelik kontrollerde bulunduk. Kontrollerimizde insan sağlığını tehdit edecek olumsuz bir durumla karşılaşmadık. İşletmecilerimiz ürünlerini standartlara uygun ve vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla tüketebileceği bir ortamda muhafaza etmekte. Halkımızın sağlığını önemsiyoruz. Bu kapsamda denetimlerimiz programlı bir şekilde devam edecektir." ifadelerine yer verdi.