31 Mart'ta yaşanan yerel seçimlerin ardından iptal edilerek seçim tekrarına gidilecek olan ilçeler arasında yer alan Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde yeniden seçim heyecanı başladı. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Hikmet Başak, adayları Aslan Ali Bayık için destek turuna çıktı.

Dem Partisi'nin 1. çıktığı, AK Parti'nin 2. parti, Yeniden Refah Partisinin ise 3. çıktığı Hilvan ilçesinde siyasi parti ve adayları yeniden seçime girecek.

Erdoğan, 'Yanlışı olan arkadaşlarımız varsa...' Erdoğan, 'Yanlışı olan arkadaşlarımız varsa...'

Seçim günü oy pusulalarının yakılması görüntüleri üzerine AK Parti cephesi yüksek seçim kuruluna itirazda bulunmuş ve alınan karar doğrultusunda Hilvan seçimlerinin tekrarına karar verilmişti. 

Birçok ilçe ve belde belediye seçimleri için YSK 2 Haziran günü seçimlerin yenilenmesine karar kıldı.

20240514 195821

Hilvan ilçesinde tekrar edilecek olan yerel seçimler öncesi AK Parti Hilvan belediye başkan adayı Aslan Ali Bayık ve AK Parti milletvekili Hikmet Başak seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyareti ve vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. 

İlçe merkezi ve kırsal mahallelere çıkarma yapan milletvekili Hikmet Başak AK Parti'nin adayı Aslan Ali Bayık'a destek istedi. Seçim gezisi kapsamında AK Parti Hilvan İlçe Başkanı Kemal beyret de vekil Başak ve beraberindekilere eşlik etti. 

20240514 195819