Hilvan Belediyesi kadınlara yönelik sosyal projelerinden bir tanesini daha hayata geçirerek “Kadın Spor, Sağlık ve Yaşam Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Hilvan Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı işbirliği ile yapımını tamamladığı “Kadın Spor, Sağlık ve Yaşam Merkezi’ni, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde açılışını gerçekleştirerek, kadınlara anlamlı bir armağanda bulundu.

Açılışa, AK Parti Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı Nihat Kılıç, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, AK parti İlçe Koordinatörü Mehmet Emin Kılıç, AK Parti Hilvan Yerel Yönetimler Başkanı, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, STK Başkanları, ilçe protokolü, kırsal ve merkez mahalle muhtarları ile Hilvan Kadın Kültür Merkezlerinin eğitmen ve kursiyerleri katıldı.

Açılış töreninde konuşan AK Parti Hilvan Kadın Kolları Başkanı Melahat Beyret Şık ‘Kadınlara yönelik olarak hayata geçirilen Kadın Yaşam Merkezi Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, anlamlı bir eserin açılışında konuşan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ‘Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile yapımını tamamladığımız Kadın Spor, Sağlık ve Yaşam Merkezi’nin açılışını yapmanın mutluluğu içerisindeyiz’ dedi.

Resim önizlemesi

Sosyal bir yaşama katılan kadının daha güçlü olduğunu ve bununla birlikte toplumsal bir gücün de elde edildiğini ifade eden Bayık ‘Kendileriyle daha güçlü ve umutlu olduğumuz tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu olsun. Göreve geldiğimiz günden bu yana, kadını eğitim, ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda kalkındırmak ve yaşamın merkezinde koyabilmek adına sosyal belediyecilikteki tüm imkânlarımızı seferber ettik ve etmeye devam edeceğiz. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz ve örnek bir proje olan Kadın Yaşam Merkezi’nde sportif aktivitelerden müziğe, bilgilendirmeden bakıma kadar her türlü hizmet sunulmaktadır. Hayırlı ve uğurlu olsun şeklinde konuştu.

Kadınlar için önemli bir yere sahip olan Hilvan Belediyesi Kadın Yaşam Merkezi’nin açılışında konuşan AK parti Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı Nihat Kılıç ‘Hilvan Belediye Başkanımızla birçok projede birlikte çalışma şansımız oldu. İmkânlar dâhilinde ve hatta imkânları zorlayarak Hilvan için bir şeyler yapma gayretinde olan bir başkanımız var. Bu nedenle öncelikle bugün anlamlı bir eseri kazandırdığı için kendisine teşekkür ediyorum. Dünya genelinde Avrupa’nın birçok ülkesinden önce kadına seçme ve seçilme hakkı tanıyan, kadına gereken önemi veren, mazlum kadınların kurtarıcısı rolünü üstlenen bir ülke olduğumuzu unutmayalım. Bugün, dünyanın birçok yerinde kadına rengine göre değer verip ayırırken, biz tüm kadınlara aynı önemi veren şerefli bir ülkenin vatandaşlarıyız. Bu anlamda, ülkemizle ne kadar gurur duysak azdır. Bu vesile ile, bu güzel eserin Hilvan’a kazandırılmasında emeği geçen; başta Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı ve Hilvan Belediye Başkanımıza teşekkür eder, hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum’ dedi.

Resim önizlemesi