Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanarak kararname sonucunda tüm yurt genelinde mülki idare amirlerinde değişime gidildi.

Şanlıurfa'nın saklı kenti olarak bilinen Halfeti ilçesinde 2 yıldır görev yapan kaymakam Zikrullah Erdoğan, kararname sonucunda Diyarbakır'ın Çınar ilçesine kaymakam olarak atandı.

Esad'ın danışmanı şüpheli bir kazada öldü Esad'ın danışmanı şüpheli bir kazada öldü

Kaymakam Erdoğan atama kararıyla ilgili yaptığı paylaşımında şunları ifade etti;

"2 yıldır sürdürdüğüm Halfeti Kaymakamlığı görevimde, görev süremin dolması ile birlikte, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın tensipleriyle yayımlanan Mülki İdare Amirleri Kararnamesiyle; yeni görev yerim DİYARBAKIR/ÇINAR olmuştur. Rabbim mahcup etmesin."

ZİKRULLAH ERDOĞAN KİMDİR?

Halfeti Kaymakamı Zikrullah ERDOĞAN, 1993 yılında Rize Güneysu’da doğdu. Kaymakam ERDOĞAN, ilk ve orta öğrenimini Rize’de tamamlayarak 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Aynı yıl, İstanbul Üniversitesi çift anadal programı kapsamında Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü tamamladı.

Üniversite öğrenimi boyunca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yaptı. Bir yıl süreyle Halk Bankası’nda görev yaptıktan sonra İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak, Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.

Rize Valiliği’nde il merkez stajını, Kırklareli/Pınarhisar ilçesinde Kaymakam refiklik stajını tamamladı. Aksaray/Ağaçören ilçesinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. Edirne’de mülkiye müfettişi refakatinde teftiş stajını yerine getirdi. Yurtdışı stajı kapsamında İngiltere/Sheffield Üniversitesi’nde dil eğitimi aldı.

106.Dönem Kaymakamlık Kursunun ardından 2020-2022 yılları arasında Isparta-Uluborlu Kaymakamı olarak görev yapan Zikrullah ERDOĞAN, 11.08.2022 tarih ve 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile İlçemiz Kaymakamlığına atanmış olup, 24.08.2022 tarihinde ilçemizdeki görevine başlamıştır.

Evli ve bir çocuk babası olan Kaymakamımız, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

URFASTAR