Title of a News Article

Kur-an'ı Kerim ile alay edenlerle ilgili flaş gelişme

banner279

Antalya'daki bir lisede gençlerin Kur'an-ı Kerim'e tekme atması, büyük tepki çekti. Olayın ardından öğrenciler disipline sevk edildi. Antalya Valiliği tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada ise Cumhuriyet Savcılığı'nın işlem başlattığı ve eğitim müfettişlerinin görevlendirildiği belirtildi.

Antalya'nın Serik ilçesindeki bir lisede sınıftaki öğrencinin Kur'an-ı Kerim'i havaya atıp tekmeyle savurması büyük tepki çekti. Antalya Valiliği, Kuran-ı Kerim'e tekme atan gençlerin yer aldığı ve sosyal medyada tepki toplayan paylaşım üzerine bir açıklama yayınladı.

"CUMHURİYET SAVCILIĞI İŞLEMLERE BAŞLADI"

Valilik tarafından yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bazı basın/yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan "Serik'te Kuran-ı Kerim'e Tekme Atıldı" başlıklı haberler ve paylaşımlar üzerine açıklama yapılması gereği duyulmuştur. İlimiz Serik Atatürk Anadolu Lisesi'nde öğrencilerin Kuran-ı Kerim'e tekme atmaları sonucu başlatılan çok yönlü soruşturma neticesinde öğrencilerin kimlikleri tespit edilmiş, Cumhuriyet Savcılığınca işlemlere başlanmış ve adli süreç devam etmektedir.

MÜFETTİŞLER GÖREVLENDİRİLDİ

İdari olarak ise; öğrencilerle ilgili disiplin işlemleri başlatılmış, konuyla ilgili inceleme/soruşturma yapmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Eğitim Müfettişi görevlendirilmiştir" Haberler.com 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142