Tarihi Urfa'da denetimler arttı...

Tarihi Urfa'da denetimler arttı...
banner206
banner279

Tarihi Şanlıurfa'da, sıcak havaların gittiği bugünlerde turistler akın akın gelmeye devam ediyor.

Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan Şanlıurfa'nın birçok tarihi mekanında denetimler de arttı. Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Müslüm Çoban konuyla ilgili açıklama yaptı.

Turizm faaliyetlerini daha güvenli ortamda gerçekleşmesi adına yapılan denetimler Şanlıurfa'nın tüm tarihi mekanlarında sık sık yapılıyor.

ŞURO Başkanı Çoban konuyla ilgili şunları söyledi; 

"ŞURO Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası başkanı Müslüm Çoban yaptığı açıklamada “Şanlıurfa ve bölgemizde turizm faaliyetinin daha da güvenli ve yasalara uygun yapılması açısından denetimlere devam ediyoruz, başta Şanlıurfa il Kültür ve Turizm müdürlüğü ile Mardin, Adıyaman, Diyarbakır, Batman il müdürlüklerine de teşekkür ediyoruz. TUREB Türkiye Turist Rehberleri Birliği ve TÜRSAB Gap BTK Başkanlığına da denetimlerde yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz. Şanlıurfa’ya ve bölgemize gelen turistlerin yasalara uygun, güzel bir şekilde ağırlanması ve memnun edilerek uğurlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Hafta içi, hafta sonları da denetimlere devam ediyoruz. Son denetimlere Şanlıurfa il Kültür ve Turizm müdürü sayın Aydın Aslan ve İl Müdürlüğü Denetim Ekibi de eşlik etmiştir. Hem Pandemi koşullarında turizm hareketini denetlemek hem de kaçak seyahat acentası ve sahte rehberler için denetim yapılarak gelen misafirlerin kandırılmadan gezi ve tatillerini yapmaya yardımcı olmak, güzel bir şekilde Şanlıurfa’yı ve bölgeyi tanıtmak için gerekli Çalışma ve denetimler yapılmaktadır. Denetimler bundan sonra da yapılmaya devam edecektir. Denetimler sebebiyle Urfa ve bölge turizmin de gelen misafirlerden şikayet sayıları da azalmaktadır. Bir çok Seyahat acentesi ve turist rehberleri bu uygulamadan oldukça memnunlar. Ayrıca Şanlıurfa Balıklıgöl civarında da yapılan sesli uyarılar ile anlatım ve tanıtımları kokartlı turist rehberlerinin yapması gerektiği sürekli anons edilmektedir; bu uygulamada çok yerinde ve Türkiye’de bir çok şehire ilham kaynağı olmuştur. Şanlıurfa ve bölge turizmi için bu güzel uygulamalar devam edecektir.” şeklinde açıklama yaptı."

URFA STAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142