Title of a News Article

Tecrübeli isim Nevali Otel'in genel müdürü oldu

Tecrübeli isim Nevali Otel'in genel müdürü oldu
banner206
banner279

Tarih ve kültürün yanı sıra inanç turizmiyle de dikkatleri üzerine çeken Şanlıurfa’da, konaklama noktasında ciddi bir potansiyele ev sahipliği yapan Nevali Otel’de kısa süre önce genel müdürü olan tecrübeli Turizmci Ertuğrul Er, bu sabah otelde düzenlediği basın toplantısı ile gazetecilerle bir araya geldi.

Nevali Otel'de gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda konuşan Ertuğrul Er, Şanlıurfa’ya tekrar hizmet edecek olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Turizm noktasında önemli bir potansiyel barındıran Şanlıurfa’da Nevali Otel’in konaklama olarak üstün bir hizmet verdiğini söyleyen Genel Müdür Er, “Şanlıurfa’ya tekrar dönmek nasip oldu. Nevali Otel’de tekrardan göreve başlıyoruz. Urfa’ya bir aşinalığımız var. Tekrar burada olmak, buraya hizmet edecek olmanın heyecanı içerisindeyiz. Bölgeye, bölgenin dinamiklerine hakimiz” dedi.

ER: MİSAFİR AĞIRLAYACAK BÜYÜK ÇAPLI TESİSLERE İHTİYACIMIZ VAR

Şehrin ekonomik ve turizm potansiyelini geliştirirken, şehri tanıtmanın yanı sıra misafir altyapısının da hazırlaması gerektiğini vurgulayan Er, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz bu şehrin tanıtımını sizin aracılığınızla yapıyoruz. Siz tanıtıyorsunuz bizim de buradan iyi bir hizmetle bunu pekiştirmemiz lazım. Eğer ekonomik anlamda gelişeceksek, gelen misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayacak bu çaplı tesislere ihtiyacımız var. Şanlıurfa bu konuda bir ivme kazanıyor.”

“GÖBEKLİTEPE İLE BERABER ZİRVE YAPMIŞ DURUMDAYIZ”

Şanlıurfa’nın Suriye sınırında bulunmasından dolayı kente gelen yabancı turistte azalma olduğuna dikkati çeken Er, “2014’den bu bugüne Suriye sınırından dolayı yabancı turist alamasak da Göbeklitepe ile beraber zirve yapmış durumdayız. Hedef bu değil. İnşallah hasretini çektiğimiz yabancı turistlere de ulaşacağımızı düşünüyorum. Çünkü Şanlıurfa ve Mezopotamya bölgesi o kadar geniş ki her gün başka bir şeyle karşılaşıyoruz. Daha Göbeklitepe’nin tanıtımını yapamadan Karahantepe çıktı” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142