Title of a News Article

Vali Ayhan'dan bayram mesajı...

Vali Ayhan'dan bayram mesajı...
banner206
banner279

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayarak tüm İslam Aleminin bayramını kutladı.

Vali Ayhan mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Aziz hemşehrilerim;

Birlik ve beraberlik duygusunun en yoğun şekilde yaşandığı mübarek Ramazan ayını hüzünle uğurlarken, bir Ramazan Bayramı'na daha ulaşmanın coşkusunu ve huzurunu yaşıyoruz. Ramazan ayının maneviyatıyla birlik ve beraberliğimizin arttığı, sofralarımızı süsleyen kardeşlik ortamının güzellikleriyle dolu olan bu samimi bayram günlerimizi, en içten dileklerimle kutluyorum.

İnsanların kaynaştığı, sevginin ve hoşgörünün hüküm sürdüğü bayramlar, milletimiz için her zaman önemli bir yer tutmaktadır. Büyüklerimizi ziyaret etmek, dostlarımızı ağırlamak, komşularımızla dayanışma içinde olmak, başkalarının acılarını ve sevinçlerini paylaşmak bu günlerdeki güzel hasletlerimizdendir. Bu güzel geleneklerimizi yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak, hepimizin en büyük arzusudur.

Bu özel günlerde sevdiklerimizle bir araya gelerek birlikte güzel anılar biriktiririz. Ancak, unutmamamız gereken bir şey var; bayramlar, herkes için önem taşıyor. Bu sebeple, bu Ramazan Bayramı'nda ailemizin ve dostlarımızın yanı sıra yoksul, ihtiyaç sahibi, kimsesiz ve yetim kardeşlerimize de gönlümüzde özel bir yer ayırmalıyız. Onlara yalnız olmadıklarını hissettirmeli ve sevgimizi en samimi şekilde paylaşmalıyız.

Bunlarla birlikte önemli bir husus daha var. Bayram günlerinin gereğince kalbimizde hissettiğimiz “sevdiklerimizle bir arada olma arzusu”, bildiğiniz üzere bayram süresince trafik yoğunluğunu da artırıyor. Bu nedenle, sevdiklerimizi ziyaret ederken trafikte azami dikkatli olmamız gerekmektedir. Tatlı bayram günlerinin matem havasına bürünmemesi için, trafik kurallarına uymak ve seyir halinde dikkatli olmak büyük önem taşıyor.

Bu samimi duygu ve düşüncelerimle, aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin kıymetli aileleri başta olmak üzere bütün Şanlıurfalı hemşehrilerimin Ramazan Bayramı'nı kutluyorum. Bu güzel günlerin memleketimize ve bütün dünya insanlığına barış, huzur, sağlık ve esenlik getirmesini temenni ediyorum.

Sevgilerimle…

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2023, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142