Şanlıurfa Ziraat Mühendisleri Odası seçimlerinden zaferle ayrılan Abdullah Melik, yeni dönemde işsiz olan ziraat mühendislerine iş olanakları sağlamak adına çözüm arayışları bulacaklarını söyledi.

Geçtiğimiz cumartesi ve pazar günleri TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şubesi’nin 14. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel kurulda, mevcut başkan Abdullah Melik ile Mehmet Süzen’in hazırladığı iki liste yarıştı. Çarşaf liste halinde girilen seçimde; Abdullah Melik’in listesinden 5, Mehmet Süzen’in de listesinden 2 kişi yönetime seçildi. Yapılacak ilk yönetim kurulu toplantısında, Abdullah Melik yeniden Şanlıurfa Ziraat Mühendisleri Odası Başkanlığına seçilecek.

Şanlıurfa Ziraat Mühendisleri Odası Başkanlığı için güven tazeleyen Melik, yeni dönem hedeflerini Şanlı Haber Ajansı’na (ŞHA) açıkladı.

MELİK, ÜYELERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Şanlıurfa Ziraat Mühendisleri 14. Dönem Şanlıurfa Şube seçimlerini 11-12 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirmiş bulunduklarını anımsatarak, “11 Aralık’ta divan teşekkülü genel kurulumuzu yaptık. 12 Aralık’ta da sandık seçimimizi yaptık. 1787 üye ile seçime gittik. 2 liste halinde seçime gitmiştik. Birinci liste Abdullah Melik şeklinde yönetim kurulumuzla beraber 7 yedek 7 asil 16 delege ile birlikte. Karşı tarafta ise Mehmet Süzen vardı. Seçimimiz bayram havasında geçti. Herhangi bir sorun yaşanmadı. 1200’e yakın oy kullanıldı. Tarımın içinden gelen sarı listemiz yönetim kurulundan 5 kişi yedek yönetim kurulundan 5 kişi ve üst kuruldan 16 delegeden de 13 delegeyi alarak resmi olan sonuçlara göre kazanmış durumdayız. Tüm ziraat mühendisi arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

“EĞİTİM VERİP, PANELLER DÜZENLEYECEĞİZ”

Yeni dönemde özellikle ziraat mühendislerine ciddi bir eğitim süreci düşündüklerini vurgulayan Melik, “Ayrıca kültürel alanda da geziler düzenlemeyi planlıyoruz. Yoğun olarak eğitim verip paneller düzenlemeyi planlıyoruz” dedi.

“İŞSİZ ZİRAAT MÜHENDİSLERİNE İŞ OLANAKLARI SAĞLAYACAĞIZ”

Melik, Türkiye’de işsiz olan ziraat mühendislerinin olduğuna da dikkat çekerek, “Meslektaşlarımıza iş olanakları sağlamak adına çözüm arayışları bulacağız. Urfa’da tarıma dayalı sanayinin gelişmesi için GAP’ın bitmesi için çalışmalar yapacağız. GAP’ın bitmesi ile birlikte tarıma dayalı sanayileşme artacak ve işsiz olan ziraat mühendislerimiz istihdam olmuş olacak. Ziraat mühendislerimizi her konuda destekleyeceğiz” şeklinde konuştu.

İŞTE YÖNETİME SEÇİLEN İSİMLER...

Bu arada genel kurulda resmi olmayan sonuçlara göre; Abdullah Melik’in listesinde kendisiyle birlikte Mustafa Yılmaz, M. Sait Yıldız, İlyas Ertürk ve Ayşe Çadırcı Kandemir yönetime seçildi. Mehmet Süzen’in listesinden de kendisiyle beraber İbrahim Pınarbaşı yönetime girmeyi başardı.

HABER: UĞUR BUDAK