MHP’den  Yerel Seçim Stratejisi 

MHP, yerel seçim çalışmalarını iki aşamadan oluşturacak. MHP yürütme heyeti ilk basamak olarak, "merkezi ve yerel yönetimin uyum içinde çalışması", "büyükşehirlerin kazanılması" ve "depremden etkilenen 11 ilde Cumhur İttifakı'nın mutlak zaferi" hedefiyle adım atacak. 

Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin, temmuz ayında  2024’e Doğru  Anadoludaki temasıyla yerel seçimlere hazırlık sürecini başlatmasının ardından çalışmalara hız vererek çalışmaları başlatmıştı. MHP lideri Bahçelinin seçim çalışmalarına vermiş oldugu stard seçimin sonuna kadar devam edecek. 

Seçim stratejisinin başlıklarından ilkini “merkezi ve yerel yönetimin uyum içerisinde çalışması” olarak belirleyen parti, Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde elde ettiği başarının yerel seçimde de sürdürülmesini hedefliyor. MHP, böylece siyasi istikrarın pekişeceği ve vatandaşa giden hizmetin kalitesinin artacağını düşünüyor.

MHP’nin stratejisinde Cumhur İttifakı’nda olmayan büyükşehirlerin kazanılması ikinci hedef olarak belirlenirken parti, 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği 11 il ve ilçelerinde ise ittifakın “mutlak zafer” elde etmesini amaçlıyor.

Bakan Işıkhan çok sert tepki verdi... Bakan Işıkhan çok sert tepki verdi...