Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Beraberindeki TSK Komuta Kademesi, Suriye sınırında incelemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa'ya geldi.
Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Havadan İhbar Kontrol uçağı ile Ege, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu’da gerçekleştirdiği inceleme ve denetlemelerin ardından Şanlıurfa'ya geçti.


Havalimanında 2’nci Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Bakan Akar, beraberindeki TSK Komuta Kademesi ile sınır hattındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulundu.
Daha sonra Kara Kuvvetleri Komutanlığı İleri Müşterek Harekât Merkezi Komutanlığına geçen Bakan Akar, burada sınır hattı ve ötesindeki birliklerin komutanları ile video telekonferans toplantısı gerçekleştirdi. Sahadaki son duruma ilişkin bilgi alan, talimatlar veren Bakan Akar Mehmetçiğin de yeni yılını kutladı. Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi’nin yılın son gününde sınır hattına gerçekleştirdiği ziyaret devam ediyor.