Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Abdullah Solmaz, Hastane ziyaretleri kapsamında Hizmet Başkanları ile birlikte Suruç Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu.

Hastane Başhekimi Dr. Necmi Eşiyok ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek Hizmet kalitesinin daha da yükseltilmesine yönelik görüş alışverişinde bulundular.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Abdullah Solmaz “Suruç Devlet hastanesi Güçlendirilmiş ilçe hastanemizdir. Vatandaşlarımızın Hastanelerimizde sunulan Sağlık hizmetinden tam kapasite ile faydalanabilmeleri için çalışmalarımız ve yerinde değerlendirmelerimiz aralıksız devam edecektir.

Fahrettin Koca istifa mı etti? Fahrettin Koca istifa mı etti?

Resim önizlemesi

150 yataklı İlçe Devlet Hastanemiz 22 erişkin yoğun bakım yatağı, 11 küvöz, 5 ameliyathane odası, 11 diyaliz cihazı ile halka hizmetine devam ederek Suruç halkının ihtiyacını karşılamaktadır. Ocak ayında Suruç devlet hastanesinde 92 bin hasta muayene ve tedavi edildi. A-B-C grubu 340 Ameliyat gerçekleştirildi. Evde sağlık birimimize kayıtlı 700 hastamız periyodik olarak ziyaret edilip evlerinde tedavileri yapılmaktadır.

Solmaz; Daha önce ki ziyaretimizde Deprem kaynaklı binada oluşan hasarların giderilmesi ve tüm hastanenin boyanması kararını almıştık, bugün ziyaretimizde bu işlemlerin yüzde ellisinin tamamlandığını gördük. Eksik branşlar konusunda il merkezinden görevlendirme ile eksiklikleri gidermeye çalışıyoruz yeni atama ile bu eksik branşlar da tamamlanacaktır. 

 "BEBEK DOSTU HASTANE" unvanlı olan hastanemizde, Gebe okulunda anne adaylarına Normal doğum özendirmek ve sezeryan ile doğum un önüne geçilmesi hedeflenmektedir.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü olarak Çalışmalarımız kalitemizi yükselterek halkın sağlık hizmetinden maksimum seviyede faydalanmalarını sağlamaktır” dedi.

Solmaz; Sağlık personelleri ile sohbet ederek, dilek ve temennilerini dinledi. Tedavi olmaya gelen Hasta ve hasta yakınlarını ziyaret ederek, Hastalara geçmiş olsun dileklerini ilettiler.