Türkiye Milletvekilleri Birliği Genel Başkanı Şanlıurfa eski Milletvekili Ramazan Başak, geçtiğimiz aylarda trafik kazası sonucu hayatını kaybeden oğlu Muhammet Başak'ın adına kadın taziye evi yaptı, daha önce de Urfa'da taziye evi ve Kur'an kursu yaptıran eski Milletvekili Başak ayrıca annesi Nazlı Başak adına da Bozova ilçesinde taziye evi ve Kur'an kursu yaptırmıştı.

Bir kaç ay önce Ankara'da trafik kazasında yaşamını yitiren genç yaştaki Muhammet Başak, babası, ailesini ve sevenlerini yasa boğmuştu.

Türkiye Milletvekilleri Birliği Genel Başkanı Şanlıurfa eski Milletvekili Ramazan Başak'ın büyük oğlu olan Muhammet Başak'ın anısına taziye evi inşa edildi.

10 yıla aşkındır Refahiye mahallesinde hizmet veren Ramazan Başak taziye evi erkeklere hizmet veriyordu. Baba Ramazan Başak, vefat eden oğlunun anısına kendi adında var olan taziye evinin yanına kadınlar için bir taziye ve yatılı Kur'an kursu yaptırdı. Yanyana olan iki taziye evinin kurallar gereğince isimleri aynı olmak zorunda olduğu öğrenilirken, manevi anlamda merhum Muhammet Başak'ın ismini taşıdığı öğrenildi.

Mevsimlik Tarım İşçilerine Örnek Proje Mevsimlik Tarım İşçilerine Örnek Proje

Öte yandan yine Ramazan Başak, annesi adına ise Bozova ilçesine bağlı Yaylak mahallesinde taziye evi ve Kur'an kursu inşa ederek hizmet vermesine vesile olmuştu.

Telefonla şehrimize kazandırdığı bu hayır kurumları için teşekkür ettiğimiz Ramazan Başak, tüm hemşerilerimden ricam lütfen dualarında hatimlerinde merhum oğlum Muhammet Başak'ı unutmamalarını, onun için dua etmelerini hassaten Fatiha okumalarını rica ricasında bulundu ve tüm hemşerilerimizin evlatlarını Cenabı Allah kendilerine bağışlasın diyerek selam ve saygılarını iletti.