2018'de Şanlıurfa'da AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın yakınları tarafından eşi ve iki oğlu öldürülen Emine Şenyaşar, 123 gündür Adalet Bakanlığı önünde eylem yapıyor. Şenyaşar'ı ziyaret eden CHP lideri Özgür Özel, konuyu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ileteceğini söyledi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Adalet Bakanlığı önünde eylem yapan Emine Şenyaşar ile görüşerek 2018 yılındaki olaylarda eşini ve 2 oğlunu kaybeden kadının taleplerini, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapacağı görüşmede gündeme getireceğini söyledi.

AK Parti yeniden kampa giriyor AK Parti yeniden kampa giriyor

BAKANLIĞIN ÖNÜNDE 123 GÜNDÜR EYLEMDE

Özel, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018'de meydana gelen olayda eşi ve iki oğlu hayatını kaybeden ve suçluların ceza alması için Adalet Bakanlığı önünde 123 gündür eylem yapan Emine Şenyaşar'a bakanlığın önünde ziyarette bulundu, taleplerini dinledi. Özel'e ziyaretinde, CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve beraberindeki heyet eşlik etti.

"HAKLI MÜCADELESİNİN YANINDAYIZ"

Özgür Özel, olaya ilişkin hastane kameralarına yansıyan görüntülerin birileri tarafından adaletin eline ulaşmaması için kaybedildiğini öne sürerek Şenyaşar'ın isyanının haklı olduğunu söyledi.Yaşanan olayda adaletin gözünün kör edildiğini ifade eden Özel, "CHP olarak da bir evladı olarak da onun haklı mücadelesinin yanındayız. Onun bu mücadelesi, yorgun, üzgün, perişan ve hasta bir annenin ne kadar güçlü ve etkili olabileceğini gösteriyor." diye konuştu.

"CUMHURBAŞKANI GELDİĞİNDE İLETECEĞİM"

Emine Şenyaşar'ın yaşadıklarının toplum vicdanına kazındığını dile getiren Özgür Özel, şunları kaydetti: "Ben hem evladıyla ilgili talebini ve burada durumuna tanıklığımı kim bilmesi gerekiyorsa onlara bildirmeye, kime söylemem gerekiyorsa söylemeye, onun haklı davasını savunmaya devam edeceğim. Önümüzdeki hafta Sayın Cumhurbaşkanı gelecek. O geldiğinde bu konuyu da kendisine doğrudan annenin ağzından ileteceğim.

"NE OLMUŞTU?

Şanlıurfa Suruç'ta 14 Haziran 2018 tarihinde AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, seçim çalışmaları sebebiyle iş yerlerini ziyaret etmiş ve taraflar arasında çıkan kavgada Celal, Adil, Mehmet, Fadıl ve Ferit Şenyaşar kardeşler ağır yaralanarak Suruç Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı.Milletvekili Yıldız'ın yakınları, Şenyaşar ailesine kaldırıldıkları hastanede de saldırmış ve tekrar yaşanan kavgada Hacı Esvet Şenyaşar, oğulları Celal Şenyaşar ve Adil Şenyaşar ile milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın kardeşi Mehmet Şah Yıldız hayatını kaybetmiş, 8 kişi de yaralanmıştı. Sondakika.com