Türkiye 2023 ve 2024 seçimlerinden yeni çıkmasına rağmen yeniden erken seçimi tartışmaya başladı. Cumhur İttifakı'nda yaşanılanlar gözleri MHP lideri Devlet Bahçeli'ye çevirirken Özgür Özel'den peş peşe açıklamalar geldi. Daha önce erken seçimle ilgili konuşmayan Özel ilk kez tarih verdi. Sinan Ateş davası ve 15 Temmuz sözleri ise çok konuşulacak.

Bakan Kurum deprem konutlarını inceledi Bakan Kurum deprem konutlarını inceledi

Gazete Pencere'den Yavuz Oğhan'a konuşan Özel gündemi değerlendirdi. Açıklamaların çoğunluğunda ise Cumhur İttifakı, Sinan Ateş davası, ekonomik gelişmeler ve erken seçim konusu yer aldı.

Yavuz Oğhan'ın, 'Normalleşme sürecini yürütüyorsunuz. İktidar ittifakının bir ortağı ile diyalog var, dikkatli bir dil var ama diğer ortakla gerilim var. Ayrıca CHP çevrelerinden de sürece ilişkin eleştiriler yükseliyor. Kim karşı bu normalleşmeye?' sorusuna Özel şu yanıtı verdi;

Ben Sayın Erdoğan'a gittikten sonra DEM Parti'yi ziyaret ettim. Sayın Bahçeli'den randevu aldım. En hızlı randevu veren lider oydu. Çok da iyi bir görüşme geçti. Rahmetli Bülent Ecevit'le diyaloglarından falan örnekler verdi. Bu çok kıymetliydi benim için. Benim pek çok bahsettiğim konuda da son derece duyarlı bir tutum takındı. Ama MHP'nin içinde birileri bu normalleşmeden rahatsız. Aslında MHP'de Sinan Ateş cinayetinin aydınlatılmasını istemeyen kim varsa normalleşmeden rahatsız. Çünkü normalleşmek demek ülkede siyasilerin görüşmesi kadar adaletin tecelli etmesine de engel olunmaması anlamını taşıyor.