24 Haziran Muhasebesi yapılıyor...

24 Haziran Muhasebesi yapılıyor...
banner206
 AK Parti, 24 Haziran seçimlerindeki yüzde 7'lik oy kaybının nedenlerini 6 başlıkta araştırıyor. Bu çerçevede seçim sürecinde yaşanan sıkıntıların tespiti için seçilen ve seçilemeyen 600 milletvekili adayından rapor istendi. Seçim çalışmalarında teşkilatların ve belediye başkanların performansı da soruldu.
AK Parti'de, sandıktan açık ara birinci parti olarak çıkılmasına rağmen yüzde 7'lik oy kaybıyla ilgili ana kademe, kadın ve gençlik kolları saha çalışmaları gerçekleştiriyor. Bu kapsamda milletvekilleri ve adaylar, teşkilat başkanları, il kadın ve gençlik kollarından raporlar istendi. Raporlarda, seçim çalışmaları için sahada olan milletvekilleri ve adaylardan seçim çalışmalarını ve çalışmalar sırasında teşkilatların performansını değerlendirmeleri istendi. Ayrıca belediye başkanlarını seçim çalışmalarındaki performansları da soruldu.

24 Haziran seçimleriyle ilgili muhasebe süreci işliyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine harekete geçen AK Parti yönetimi oy kaybının nedenlerini araştırmaya başladı. Bu kapsamda Seçim İşleri Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti'nin 24 Haziran'da listesinde yer verdiği tüm adaylardan seçim çalışmalarının değerlendirildiği kapsamlı birer rapor istedi. Buna ilişkin Sorgun imzasıyla gönderilen yazıya bir değerlendirme formu da eklendi. Söz konusu formda adaylara 6 konunun değerlendirilmesi istendi.

YEREL SEÇİME IŞIK TUTACAK

Bunlar arasında teşkilat ve belediye başkanlarının seçim çalışmalarının değerlendirilmesi de yer alırken, seçim sürecine ilişkin iyi ve aksayan taraflar soruldu. Rapor istenen seçilen ve seçilemeyen adaylardan çözüm önerileri ve beklentileri de değerlendirme formunda yer aldı. Gelen raporların analizi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve parti yönetimine sunulacak. Söz konusu çalışma hem kongreye hem de yaklaşan yerel seçimlere ışık tutacak.

Fazlı Şahan

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaya
Kaya - 3 yıl Önce

Suski taseron red oldu 600 kisi 600 oy kaybı red yüzde 70 altında kalanlar taseronlar

SIRADAKİ HABER

banner278

banner277