Title of a News Article

Erdoğan imzaladı! TİGEM'e 2 yeni atama

Erdoğan imzaladı! TİGEM'e 2 yeni atama
banner206

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla bugün ki Resmi Gazete'de bayram öncesi çok sayıda atama ve görevden alma kararı yayımlandı. Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde yer alan TİGEM'in yönetim kurulu üyeliğine 2 yeni isim atandı. 

VALİLİK VE 3 BAKANLIĞIN İL MÜDÜRLÜĞÜ BOŞALDI

Yayımlanan Resmi Gazete'deki kararda; Hatay Valisi Rahmi Doğan ile İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat'ın AK Parti'den milletvekili aday adayı olmak için görevlerinden ayrılmalarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Sandıkçı ile İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük görevden alındı. Böylece depremden sonra valilik ve 3 bakanlığın il müdürlüğü boşalmış oldu. Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik de görevden alınan isim oldu. 

TİGEM YÖNETİMİNE 2 YENİ İSİM

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesinde yer alan Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Yönetim Kurulu üyeliklerine Kamer Erturan İbrişim ile Hakan Nalbantoğlu atandı. İbrişim, 2011, 2015 ve 2018 seçimlerinde AK Parti'den Balıkesir milletvekili aday adayı olmuş ancak üç seçimde de listede yer alaması dikkatlerden kaçmadı. 

LÜTFİ AKCA DA LİSTEDE

Türkiye Su Enstitüsü Başkanlığı'na ise Lütfi Akca atandı. Akca'nın, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu üyeliği görevini yürüttüğü kaydedildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142