Title of a News Article

Flaş iddia! DEDAŞ, işçi kıyımına başladı

Flaş iddia! DEDAŞ, işçi kıyımına başladı
banner206
banner279

Sendikaya üye olamadıkları ve az maaş aldıkları gerekçesiyle dün eylem yapmaya başlayan Dedaş işçileriyle ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya başladı. Edinilen bir son dakika bilgisine göre, eylem yapan işçilerin işten çıkarıldıkları iddiaları tartışmaları yeniden alevlendirdi.

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ bünyesinde çalışan yüzlerce işçi dün Şanlıurfa ile birlikte 6 ilde eyleme gitti. Alınan düşük maaş ve sendikaya üye olamayan Dedaş işçilerinin işten çıkarılmaya başladıkları öğrenildi.

Konuyu yakından takip eden CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Dedaş işçilerinin haklarını alabilme adına konuyu yakından takip ediyor.

Sosyal medyadan paylaşım yaparak DEDAŞ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı etiketleyen Tanal, şöyle yazdı:

"Maaşlarında, özlük haklarında iyileşme talebiyle demokratik ve barışçıl itiraz haklarını kullanan elektrik arıza, bakım ve onarım işçileri, DEDAŞ firması tarafından işten çıkarılmaya başlandı. Kendine gel DEDAŞ! Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Siirt, Şırnak ve Mardin’de vatandaşlara zulmetmen yetmemiş gibi şimdi sıra haklarını talep eden işçilere mi geldi?Derhal işten çıkarmaları durdurun! Emekçileri insafınıza terk etmeyiz! Ey iktidardakiler, DEDAŞ zulmünden haberiniz yok mu?"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142