Title of a News Article

Vali Hasan Şıldak Şanlıurfa'da...

banner279

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Valiler Kararnamesi sonucu Şanlıurfa'ya atanan Balıkesir Valisi Hasan Şıldak bugün kente gelerek yeni görevine başladı...

Önceki gün Balıkesir'den ayrılarak Ankara'ya geçen bu sabah uçağıyla da Şanlıurfa'ya gelen Vali Hasan Şıldak, Valilik binasında önünde resmi törenle karşılandı.

ResimMinik öğrenciler tarafından çiçek taktim edilen Vali Şıldak polis mangasını selamladı.

Bir 9 kişi ve yazı görseli olabilir

Akabinde Rektör, Vali Yardımcıları, kurum amirleri ile tek tek tokalaşarak tanıştı.

Bir 8 kişi ve yazı görseli olabilir

Akabinde yerel ve ulusal basının karşısına geçen Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak açıklamalarda bulundu.

Bir 7 kişi ve hoparlör görseli olabilir

Atanmasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Yerlikaya'ya şükranlarını sunan Vali Şıldak şunları söyledi;

"Sayın Cumhurbaşkanımızın takdir ve tensipleriyle atandığım Şanlıurfa Valiliği görevine  17 Ağustos 2023 tarihinde başlamış bulunuyorum. Bu onurlu görevi güven duyarak tarafıma tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve İçişleri Bakanımız Sayın Ali YERLİKAYA' ya şükranlarımı sunuyorum.

3 yılın üzerinde bir süre boyunca sürdürdüğüm Balıkesir Valiliği görevinden samimi ve güzel duygularla ayrıldık. Çok farklı alanlarda kurumlarımızın işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz çalışmaların sonucunda bu güzel şehre veda ederken görevimizi vicdan huzuruyla meslektaşımıza devrettik. Sizlere de Kuva-yi Milliye şehri Balıkesir'den sevgili vatandaşlarımızın selamlarını iletiyorum.

Büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış bu kadim Şehirde, Peygamberler Şehri olarak bilinen Şanlıurfa'da görev yapacak olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. İnsanımıza hizmet etmek, ülkemizin bu önemli coğrafyasında sorunların çözümüne katkı sağlayabilmek, Şanlıurfa’nın gelişimi için gayret göstermek adına var gücümüzle çalışacağız. Bütün kurumlarımızla birlikte Devletimizin gücünü, kapsayıcılığını, hukukun üstünlüğüne bağlı kalarak Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde sahada birebir hayata geçireceğiz. Hoşgörü, işbirliği içinde çalışma, birlikte başarma duygularını güçlendireceğiz.

Görev süremiz içerisinde İlimizin huzuru, güvenliği ve esenliğinin sağlanması her zaman önceliğimiz olacaktır. İnsanlarımızın kamu hizmetlerinden en sağlıklı şekilde faydalanmaları konusunda bütün kurumlarımız hassasiyetle çalışacaktır. Şanlıurfa’nın her alanda gelişmesi, özellikle tarım ve turizm alanlarında daha yüksek standartlara ulaşması için bütün potansiyeli harekete geçireceğiz.

Devletimiz kurum ve kuruluşlarıyla vatandaşlarımızın her birinin hizmetindedir ve onlara eşit mesafededir. Bizi güçlü kılacak en önemli unsurun, birlik ve beraberliğimizin korunarak çok çalışmak suretiyle hedeflerimize ulaşmak olduğunu düşünüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, bizden önce bu özel Vilayette görev yapan, İlimize katkı sağlayan bütün Valilerimize teşekkür ediyorum. Bizi samimi bir ev sahipliğiyle karşılayan kıymetli Şanlıurfalılara ve değerli çalışma arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ediyorum. Allah'ın yardımı, vatandaşlarımızın hoşgörüsü ve kurumlarımızın desteğiyle güzel ve hayırlı hizmetlerde bulunmayı temenni ediyorum. Şanlıurfa görevimizin hayırlı olmasını diliyorum."

Vali Şıldak, yaptığı açıklama sonrası makamına geçerek tebrikleri kabul etti.

Bir 1 kişi ve yazı görseli olabilir

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2023, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142