Title of a News Article

Eyyübiye'de yanık tedavi ünitesi hizmete girdi

Eyyübiye'de yanık tedavi ünitesi hizmete girdi
banner206
banner279

Şanlıurfa'da, 6 yataklı yanık tedavi ünitesi, hafif ve orta derece yanık hastalarının takip ve tedavisinin yapılacağı Yanık Tedavi Ünitesi hizmet vermeye başladı.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Eyyübiye) Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ersin Rasim Arslan, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık ünitesinden sorumlu genel Cerrahi uzmanıyım. Bugün sizlere Temmuz ayından beri hizmete açılan Yanık ünitemiz hakkında bilgiler aktarmaya çalışacağım. Ünitemiz poliklinik ve servis olarak iki kısımdan oluşmaktadır. Servisimiz altı yataklı olup hafif ve orta düzeydeki yanık hastalarının takip ve tedavisi yapılmaktadır. Polikliniğimiz hafta içi her gün mesai saatlerinde aktif olarak hastalarımıza hizmet vermektedir.

Bölgemizde sıkça karşılaştığımız sorunlardan biri olan yanık sanılandan daha büyük problemler yaratabilmektedir. Tedavi için halkımız tarafından yanlış uygulamalar sıkça denenmektedir. (Yumurta akı, ayakkabı boyası, tereyağı, diş macunu). Sağlık merkezlerine başvurmadan yapılan tedavi yöntemleri iyileşme ve yaranın seyri açısından daha büyük riskler oluşturmaktadır. Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi olarak Temmuz ayından itibaren aktifleştirdiğimiz Yanık Ünitemiz ihtiyacı olan hastalarımıza doğru tedavi uygulanması konusunda hizmet vermektedir. Ünitemiz servis ve poliklinik kısmından oluşmaktadır. Yanık Ünitesi Servisi 6 yataklı olup hafif ve orta derece yanık hastalarının takip ve tedavisi yapılmaktadır. Polikliniğimiz hafta içi her gün mesai saatlerinde hastalara hizmet vermektedir. Yanık konusunda etkin ve doğru tedaviyi almak için ünitemize başvurabilirsiniz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142