Title of a News Article

Urfa İl Sağlık Müdür Vekilinden önemli çağrı!

Urfa İl Sağlık Müdür Vekilinden önemli çağrı!
banner206
banner279

Şanlıurfa İl Sağlık Müdür Vekili Ögr. Üyesi. Dr. Faruk Günak, “Aşı tanımlanmış kişiler mutlaka aşılarını olmalı” dedi.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdür Vekili Ögr. Üyesi. Dr. Faruk Günak, yaptığı yazılı açıklamada, “Koronavirüs ile mücadelemizde en önemli silahımız aşı’dır. 60 gün içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş kişiler hariç son aşı dozu üzerinden 6 ayı geçmiş tüm vatandaşlarımıza aşı tanımlaması yapılmıştır. Aşı tanımlanmış vatandaşlarımız ALO 182 hattını arayarak ya da MHRS web/mobil uygulamalarından randevu alarak tüm kamu Hastanelerimizde aşılarını yaptırabilirler” ifadelerine yer verdi.

Kovid-19 ile mücadelede maske ve mesafe kuralına uyulması, hatırlatma dozunun yapılmasının önemine işaret eden Günak, şunları aktardı:

"Özellikle kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız virüse karşı daha büyük bir risk altındalar. Bu gruptaki vatandaşlarımızın hastalıkla temas etmeleri halinde hastane yatışıyla sonlanabilecek bir durumla karşılaşabileceklerini unutmayarak, hatırlatma dozlarını yaptırmaları ve kalabalık ortamlarda maske kullanımına özen göstermeleri büyük önem arz ediyor. Şu an itibarıyla hatırlatma dozu zamanı gelen vatandaşlarımızın aşılarını tüm kamu, hastanelerimizde, aile sağlığı merkezlerimizde ve ilçe sağlık müdürlüklerimizde yapıyoruz. Elimizde yeterli miktarda aşımız mevcut. Bakanlığımız tarafında da düzenli olarak ilimize aşı gönderiliyor. Aşı noktasında herhangi bir sıkıntımız yok "dedi.

Covid 19 Testi pozitif çıkan hastalar ve bu hastalara temaslı kişiler danışma,bilgialma,ilaç temini ve numune alınma talepleri için “0414 318 82 82édanışma hattımızı arayabilirler.

Aşı tanımlanmış vatandaşlarımız randevu alarak aşılarını yaptırabilirler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142