Title of a News Article

Urfa sağlığında güzel gelişme!

Urfa sağlığında güzel gelişme!
banner206
banner279

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Kansız Anjio olarak bilinen son teknoloji tomografi cihazı kazandırıldı.

İnsan sağlığı için yüksek teknolojili cihazların hizmete kazandırılması adına çabalarının devam ettiğini aktaran Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Bedri Caner Kaya “ Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak halkımıza nitelikli, kesintisiz kolay ve ulaşılabilir bir sağlık hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Bu çerçevede tıbbın gören gözü olarak tarif edilen radyoloji bölümümüze girişimlerimiz sonucu Sağlık Bakanlığımız tarafından yeni cihaz tahsis edildi.  Son teknolojiye sahip olan yeni bilgisayarlı tomografimizin kurulumunu gerçekleştirerek hizmete sunduk. Halk dilinde kansız Anjio olarak bilinen bu cihaz; Güvenilir sonuçları ve hızlı çekim özelliği sayesinde önemli kolaylıklar sağlamaktadır” dedi.

Cihazın konvansiyonel anjiyo yöntemine göre ağrısız sızısız kalbi besleyen damarları çok daha hızlı bir şekilde hasta konforu sağlanarak kolay bir yöntemle görüntüleme sağlayabildiğini vurgulayan Başhekim Kaya, ” Görüntü kalitesi yüksek kansız anjiyografi diye adlandırılan kasıktan girilen kalp anjiyosunun bir benzerini bu kez çok daha kolay ve hızlı bir yöntemle tanı amacıyla merkezimizde yapabileceğiz.

Yaklaşık 10 Milyon lira maliyete sahip olan bu tomografi cihazı sayesinde Çevre illere gitmeye gerek kalmadığını vurgulayan Başhekim Kaya, “ Bu sistem, dokularda insan gözünün bile çok zor ayırt edebileceği boyutlardaki hastalık bulgularını ortaya çıkartarak çok erken dönemde hastalıkların teşhisini sağlamaktadır. Böylelikle normal dokuları anormal dokulardan çok kolay bir şekilde ayrıştırmış olacağız. Bize bu olanakları sağlayan ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142