Title of a News Article

Urfalılar randevularına sadık kalmadı!

Urfalılar randevularına sadık kalmadı!
banner206
banner279

Şanlıurfa'da, her iki hastadan biri aldığı muayene randevusuna gitmediği öğrenildi.

2022 yılı başından itibaren MHRS sistemi üzerinden alınan randevuların yüzde 50'si hastanelere gitmedi. Hastalar alınan randevulara uymayıp yani MHRS üzerinden alınan muayene randevularına gitmedikleri kayıtlara geçti.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Ögr. Üyesi Dr. Faruk Günak, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)'den randevu alıp randevuya gelemeyecek olanların mutlaka iptal ettirmesi gerektiğine vurgu yaptı. Randevuya gelmeyen vatandaşların diğer insanların muayene olmasını engellediğini belirtti. 

Sıkça gündeme gelen hastanelerdeki randevu sorununun en başlı nedenlerinden birisi olan randevu alıp muayene için hastaneye gitmemek, diğer hastaların haklarının çiğnenmesine neden oluyor.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Ögr. Üyesi Dr. Faruk Günak şunları söyledi;

"Şanlıurfa ilimizde ve Ülke genelinde merkezi hastane randevu sistemiyle ilgili sorunların başında vatandaşlarımızın alınan randevulardan her iki hastadan birinin randevusuna gelmemesi geliyor. İlimiz genelinde randevu süreleri çok uzun olmamakla birlikte bu süreyi daha da kısaltmak halkımızın hekime ulaşmasını daha da kolaylaştırmak amacıyla alınan randevuya gelinmesi gelinmeyecekse randevu iptalinin gerçekleştirilmesini istemekteyiz. Bu şekilde oluşturulmuş randevu kapasiteleri gereksiz bir şekilde işgal edilmemiş olacak ve muayene ihtiyacı olan hastalarımızın hekime ulaşması daha da kolaylaşacaktır. Gidilmediği halde iptal edilmeyen her randevu, ihtiyacı olan bir vatandaşımızın hizmet almasını engellemektedir. Gidemeyeceğiniz randevuları 1 dk. Öncesine kadar ALO182 //mhrs.gov.tr MHRS Mobil ‘den iptal ederek diğer vatandaşların yararlanmasını sağlayabilirsiniz dedi."

URFASTAR

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2022, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142