Title of a News Article

Başkan Beyazgül de ücretsiz bindi

Başkan Beyazgül de ücretsiz bindi
banner206

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül makam aracını kullanmak yerine bir yıl boyunca ücretsiz hizmet verecek olan trambüse binerek trambüsü kullanan vatandaşlarla birlikte Balıklıgöl güzergâhından şehir merkezine kadar seyahat etti. Başkan Beyazgül’e vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Ücret alınmayan trambüse binen Beyazgül de diğer vatandaşlar gibi ücretsiz yolculuk etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi için özel üretilen sıfır karbon emisyonu, enerji tasarrufu ve batarya sistemi ile günlük 95 bin yolcu taşıma kapasitesine sahip Trambüs, geçtiğimiz günlerde Başkan Beyazgül’ün müjdesiyle ücretsiz hizmet vermeye başladı.

Katener hattına bağlı kalmadan bataryası ile azami 50 km menzile ulaşabilen araçlar hareket halindeyken şarj edilebilen bataryaları sayesinde sınırsız menzile ulaşabilecek. Bu sayede hem zamandan hem yakıttan hem de bakım masrafından tasarruf edilecek.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül makam aracını kullanmak yerine Halil-ür Rahman Bölgesinde bulunan durakta vatandaşlarla birlikte bekledi. Trambüsün gelmesiyle birlikte araca binen Başkan Beyazgül şehir merkezine kadar vatandaşlarla birlikte seyahat etti.

Çocukları çeşitli hediyelerle sevindiren Başkan Beyazgül vatandaşlarla seyahat süresince sohbet etti. Vatandaşların talep ve önerilerini de dinleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül vatandaşlara trambüsten memnun olup olmadıklarını sordu.

Trambüsten memnun olduklarını aktaran vatandaşlar bir yıl ücretsiz olmasını ise sevinçle karşıladıklarını aktardılar. Başkan Beyazgül seyahatin sona ermesinin ardından vatandaşların fotoğraf talebini de geri çevirmeyerek trambüsten inen vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2023, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142