Title of a News Article

Binayı yıkan kepçe operatörü itiraf etti

Binayı yıkan kepçe operatörü itiraf etti
banner206
banner279

Şanlıurfa'da, bugün yıkımı gerçekleştirilen Büyükşehir Belediyesi eski binası çok kolay bir şekilde yıkıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül yıkım töreni sonrası tekrar gittiği bölgede kepçe operatörü ile görüştü ve yıkımın doğru bir karar olduğunu bir kez daha aktardı.

Son dönemlerde Şanlıurfa'da kent merkezinde bir çok  yapı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün talimatları doğrultusunda yıkılmıştı.

Tarihi Kızılay binası,  Ticaret Sanayi odasına ait olan binanın ardından bugün de bir süre önce boşaltılan Büyükşehir Belediyesi binası yıkıma gerçekleşti. 

Kentsel dönüşüm noktasında yıkılan bu  binalar yerine meydanlar yapılıyor.

Alınan karar doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi eski binası iş makineleri ile bugün yıkılmaya başlandı. 

KEPÇE OPERATÖRÜ İTİRAF ETTİ

Saat 14.00'de başlayan yıkım sonrası bölgeden ayrılan ve bir süre sonra tekrar alana gelen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, kepçe operatörü ile ve diğer personellerle görüşerek bilgiler aldı. Kepçe operatörü binanın yıkımı konusunda doğru bir karar alındığını Başkan Beyazgül iletti. Bir diğer çalışan işçi ise belediye binasının yapıldığı dönemde sağlam yapılmadığını ve malzemenin eksik kullanıldığını ifade etti. 

Böyle bir binanın normal şartlarda ayakta kalmasının mücize olduğunu ifade eden kepçe operatörü,alınan karardan dolayı Başkan Beyazgül'e teşekkür etti. Başkan Beyazgül, ise enkaz çalışmalarının ardından en kısa sürede meydan çalışmasına başlanacağını söyledi.

URFASTAR

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2021, 00:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfa-Mühendislik
Urfa-Mühendislik - 2 yıl Önce

MaşAllah, 40 Senedir tüm Teknik Kadrosuyla hizmet veren Belediye, oturdugu bin nın çürük oldugunu söylüyor. Konuşmasalar daha saygın olurlar.

Zeki
Zeki - 2 yıl Önce

O binayı yapanı bulun hesap sorun.nasıl idarecisiniz.heeyyy yetkililer yoksa sizdemi aynı ayarlarınızı.bu memlekette ne zaman hırsızlar hesap verecekkk

Adeta
Adeta - 2 yıl Önce

belediyenin karşısındaki pasajlara hanlara da bi el atın

yılmaz
yılmaz - 2 yıl Önce

Belediye teknik konuları kepçe operatörlerinden alıyor..?

SIRADAKİ HABER

banner142