Title of a News Article

Halfeti'de 'Hayat Boyu Öğrenme' etkinliği

Halfeti'de 'Hayat Boyu Öğrenme' etkinliği
banner206

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri kapsamında sakin şehir Halfeti’de hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte kadınların el emeği göz nuru ürünleri sergilendi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Halfeti ilçesinde kadınların hizmetine sunulan kadın destek merkezinde kursiyerlerin ürettikleri el emeği göz nuru ürünler Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında sergilendi.

Resim önizlemesi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül kadın emeğinin göstergesi olan ürünlerin sergilendiği alanı Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak ile birlikte gezdi. Ürün stantlarını gezen Başkan Beyazgül kadınlara kolaylıklar diledi. Yapılan ürünler hakkında bilgiler aldı.

Resim önizlemesi

Etkinlik kapsamında kadınlar kadın destek merkezinde ürettikleri el sanatları, dikiş nakış, gibi ürünleri sergileme fırsatı bulurken yine kadınların elleriyle yaptığı yöresel ürünlerden davetlilere ikram edildi. Miniklerin folklor gösterisi de izleyenlerden tam not aldı.

Resim önizlemesi

Bireysel ve toplumsal gelişimle istihdamı ön plana alarak örgün eğitim dışında kalan öğrenme etkinliklerine katılım kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için haziran ayının ilk haftası, "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" olarak kutlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2023, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142