Title of a News Article

Halk ekmek Urfa'da kaç liraya satılacak?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nce Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulan ve Beltur A.Ş tarafından işletilen halk ekmek üretim fabrikasında ilk ekmekler çıktı. Ocak ayı itibariyle satışa sunulacak olan halk ekmeğin fiyatıda belli oldu.

Dar gelirli ailelere yönelik atılan halk ekmek projesinde sona gelindi. Dev fırınların kurulduğu fabrikada çalışmalar başladı. Unun hamura, hamurun ekmeğe dönüştüğü fabrikada ilk ekmek bugün fırından çıktı.

Saatte 5 bin, bir günde ise 100 bin ekmeğin üretilmesi planlandığı halk ekmek fabrikasına giden Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli burada fırına ilk ekmeği süren isimler oldu.

Bugün itibariyle üretilen ekmekler aş evlerine dağıtılmak üzere yola çıktı. 

Halk ekmeği, 1 Ocak 2023 itibari ile kentin birçok noktasında kurulan büfelerde satışa sunulacak.

Halk ekmek kurulan büfelerde 2 lira 50 kuruştan satılacak.

Halk Ekmek Fabrikasındaki çalışmaları incelemesinin ardından değerlendirmelerde bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Halk ekmek fabrikasında deneme üretiminin başladığını 1 Ocak 2023’ itibariyle de seri üretime geçileceğini aktardı.

Başkan Beyazgül, “ Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan halk ekmek fabrikasındayız. Ekmek fabrikamızda deneme üretimine başladık. Üretilen ekmekler el değmeden, tamamen steril bir ortamda pişirilerek satışa hazır hale getiriliyor. Halk ekmek Şanlıurfa’mızın ihtiyacıydı. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar için çok önemliydi. Şanlıurfa hane başı kişi sayısı oldukça fazla olduğundan temel ihtiyaç ürünü olan ekmeğin ucuz olması dar gelirli vatandaşlarımız için bir tasarruf olacak. Ekmek almaya imkânı olmayan vatandaşlarımız için de ücretsiz olarak ekmek sunma çalışmalarımız da devam ediyor. Fabrikaya giren ham madde 15 dakika içerisinde ekmek olarak fırından çıkmış oluyor.” Dedi.

BAŞKAN BEYAZGÜL, “ŞANLIURFA’YA ÇOK ÖNEMLİ BİR HİZMETİ DAHA KAZANDIRDIK”

Şanlıurfa’ya çok önemli bir hizmeti daha kazandırdıklarını ifade eden Başkan Beyazgül, “Kendi tesisimizde kendi elemanlarımızla bu üretimi yapmaktayız. Şanlıurfa’mız için önemli bir hizmetti halkımız bunu bekliyordu. Şehrin farklı satış noktalarında 35 büfede satışını gerçekleştireceğiz. Büfeleri dezavantajlı bölgelere yerleştireceğiz. Bu şekilde halkımıza ulaşacağız. Ekmek fabrikamızın günlük 100 Bin ekmek üretim kapasitesi bulunmaktadır. Allah’ın izniyle burada üreteceğimiz ekmekler dar gelirli vatandaşlarımızın sofralarına ulaşacak. Bu fabrika halkımıza hizmet edecek. Şanlıurfa’mıza hayırlı uğurlu olsun.” İfadelerine yer verdi.

VALİ AYHAN “ŞANLIURFA’DAKİ EN DEĞERLİ HİZMETLERDEN BİRİ HALK EKMEK”

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ise Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Beyazgül’e böyle önemli bir hizmeti Şanlıurfa’ya kazandırdığı için teşekkür ederek Halk Ekmek Fabrikası’nın Şanlıurfa’daki en değerli hizmetlerden biri olarak görüyorum dedi. Vali Ayhan belediye eliyle ihtiyaç sahibi, dar gelirli vatandaşlara sunulacak halk ekmeğin sosyal belediyeciliğin de en güzel örneklerinden biri olduğuna dikkati çekti.

URFASTAR 

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2022, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142