Urfa BŞB'den flaş basın açıklaması!

Urfa BŞB'den flaş basın açıklaması!
banner206

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, bazı yayın organlarında çıkan asılsız haber ve paylaşımlarla ilgili açıklama yapmak durumda kaldı. Yıkılan eski belediye binasıyla ilgili sözde kiralandığı ve sosyal medyada çarpıtılmasıyla ilgili olarak yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

"Haliliye ilçesi Atatürk bulvarında yer alan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Eski Hizmet Binası’nın yıkılması ve Şanlıurfa Mesleki Eğitim Kurumunun kiralanmasına yönelik çeşitli yayın ve sosyal medya hesaplarından asılsız, gerçeği çarpıtarak haber ve paylaşımlar yapılmaktadır.

“Geçmişi park olan ve kaçak olarak yapılan bilahare imar affından yararlanılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Eski Hizmet Binası 40 yılı aşkın kamuya hizmet etmiştir. Deprem yönetmeliği öncesi inşa edilen ve Bağımsız denetleyici kuruluşlar tarafından yapılan incelemede riskli yapı olduğu raporlanmıştır.

Riskli rapor doğrultusunda Büyükşehir Encümen Başkanlığının 74 no’lu kararına göre riskli yapı niteliğindeki hizmet binasının yıkımına karar verilmiştir.

Ayrıca; Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak Haliliye ilçesindeki düşük gelir düzeyine sahip öğrenciler için Şanlıurfa Mesleki Eğitim kurumları ile (ŞANMEK) Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalanmıştır.

Bu protokol kapsamında kent merkezinde kız ve erkek öğrencilerimizin günün her vaktinde rahatlıkla gidip gelebileceği bir bina kiralanmıştır. Bu bina deprem yönetmeliği sonrası 2005 yılında inşa edilmiş olup risksiz bir yapıdır.

Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği protokolü kapsamında yeterli sayıda öğretmen görevlendirilmiş olup ücretleri Milli Eğitim Müdürlüğünce karşılanmaktadır.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak dar gelirli 300 gencimizin tüm eğitim materyalleri karşılanmış ve sağlıklı bir ortamda üniversiteye hazırlanmaları sağlanmıştır.

Büyükşehir Belediyesi olarak dar gelirli öğrencilerimizin eğitimi için sürekli yanlarında olmaya devam edeceğiz.

Yukarıda zikredilen hususlar ile ilgili gerçeğe aykırı paylaşımlar yapanlar hakkında yasal süreç başlatılacağı hususunu kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142