Title of a News Article

Yolda kalmışların imdadına yetiştiler

Yolda kalmışların imdadına yetiştiler
banner206
banner279

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Karacadağ Kayak merkezinin olduğu bölgede yoğun kar yağışı nedeniyle yolda mahsur kalan vatandaşları Büyükşehir Belediyesi ekipleri kurtardı.

Soğuk ve kar yağışı Şanlıurfa genelinde etkisini iyiden iyiye hissettiriyor. Kentin tamamına yakını beyaz örtü ile kaplanırken Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin karla mücadelesi 13 ilçe ve kent merkezinde devam ediyor.

Şanlıurfa’nın tek kayak merkezi olan ve Siverek ilçesinde bulunan Karacadağ Kayak merkezi de her yıl kar yağışının ardından bölge çevre illerden gelen vatandaşların kış turizmi için vazgeçilmez merkezi oluyor.

Siverek ve Karacadağ kayak merkezi bölgesinde kar küreme, tuzlama ve yol açma çalışmalarını yürüten Büyükşehir ekipleri, yolda mahsur kalanların imdadına yetişerek kurtarıyor.

Soğuk havada araçları kara saplanan ve tüm çabalara rağmen çıkaramayan araç sürücülerinin yardımına koşan Büyükşehir Belediyesi ekipleri gerekli çalışmalarla mahsur kalan vatandaşların mağduriyetlerine son veriyor.

Mahsur kaldıkları yerden kurtarılan sürücüler yardımlarına yetişen Büyükşehir ekiplerine teşekkür etti.

Öte yandan ekipler, karla kaplanan ve araçların geçmesine imkân vermeyen yolları iş makinaları ile karı temizleyerek tekrar araç trafiğine açıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142