Şanlıurfa’da bitme aşamasına gelen Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı’nın Diyarbakır yolu üzerinde yapılan orta refüj kazalara neden oluyor. Kazalara davetiye çıkaran refüjün kaldırılması kamuoyu tarafından talep ediliyor. 


Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapımı devam eden Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı’nın önümüzdeki ay hizmete girmesi planlanıyor. İş Adamı Emin Yetim’in firması tarafından yapımı süren köprülü kavşakta yoğun çalışma yürütülürken, proje kapsamında şehir merkezinden Diyarbakır istikametine giden yolda refüj yapılarak, yol daraltıldı. 

HER GÜN KAZA OLUYOR


Yol ortasına refüj yapılmasından dolayı daralan yolda nereyse her gün trafik kazası meydana geliyor. Özellikle trafiğin sık olduğu akşam saatlerinde orta refüjü fark edemeyen sürücüler, yol bordür taşlarına çarparak kaza yapıyorlar. Meydana gelen kazalarda, birçok vatandaş yaralanırken birçok araçta da maddi hasar oluşuyor. 


Büyük bütçe ile yapılan köprülü kavşakta kazalara neden olan refüjün yapılması tepkilere yol açıyor. Vatandaşlar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin devreye girerek, bu orta refüjün iptal edilmesini istiyor. Bu refüjün kaldırılması durumunda kazaların yaşanmayacağı belirtiliyor. 

ALAGÖZ: ŞANLIURFA'DA HER TÜRLÜ PİŞMAN OLUNUR !


CHP Haliliye İlçe Başkanı Av. İbrahim Halil Alagöz de, çevik kuvvet köprülü kavşağı çıkışında meydana gelen trafik kazalara dikkat çekerek, şu ifadeleri kullandı; 
Yıllardır defalarca bitti, bitiyor şeklinde müjdelenen ancak bir türlü bitmek bilmeyen Çevik Kuvvet Kavşağı, Şanlıurfa trafiğinin çilesi oldu. 
Ağır aksak devam eden proje bu sefer de o kadar plansız ve yanlış yapılıyor ki  şimdiden kazalara sebep oluyor. 
Sözün özü Şanlıurfa'ya hizmet gelmez. Projeler bir türlü bitmek bilmez. Çok geç ve az yapılan hizmet ve projeler de eksik, yanlış ve plansız yapılır. Şanlıurfalılar her türlü mağdur olur ne yazık ki...

CANBEYLİ: MİLLET BÖLÜNMÜŞ YOL YAPAR, BİZ YOLLARI BÖLERİZ!


Bu arada söz konusu refüje tepki gösterenlerden birisi de Şanlıurfalı Şair Yazar Abdullah Canbeyli oldu. “Millet Bölünmüş yol yapar, biz yolları böleriz!” diyerek duruma tepki gösteren Canbeyli, şunları konuştu; 
“Otogar kavşağı proje kapsamında yapılan ve trafiğe açılması beklenen yolda kaza üstüne kaza oluyor.Çevik Kuvvet aşağısı her zamanki gibi yol ortasına refüj yapılmak suretiyle daraltılıyor.Araçlar normal seyir halindeyken aniden önüne çıkan hayalet refüje dalıyor.
Ya arkadaş bu memlekette hiç mi düzgün iş olmaz.Acayip refüjden dolayı esnaf da iş yapamaz hale gelmiş.Allah aşkına fotoları izleyin, ama sinirlenmeden!!!”