Siverek'te ki o okulda sessizlik hakimdi!

Siverek'te ki o okulda sessizlik hakimdi!
banner206

Tunceli'de PKK'lı teröristler tarafından kaçırılarak şehit edilen genç öğretmen Necmettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde, görev yaptığı ve isminin verildiği okulda anıldı. Öğrenciler, unutamadıkları Necmettin öğretmenlerini çok sevdiklerini ifade ettiler.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi Çiftçibaşı Mahallesi'ndeki ilkokulda öğretmenlik yapan Necmettin Yılmaz, 16 Haziran 2017'de memleketi Gümüşhane'ye giderken Tunceli'de PKK'lı teröristler tarafından kaçırıldıktan sonra şehit edildi. Yılmaz'ın ismi daha sonra görev yaptığı Çiftçibaşı Mahallesi'ndeki ilk ve ortaokula verilerek yaşatıldı.

O'NUN SINIFINDA SESSİZLİK HAKİMDİ!

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde isminin yaşatıldığı okulda eğitim gören öğrenciler, şehit öğretmen Necmettin Yılmaz için anma programı düzenledi. Necmettin öğretmenin fotoğrafını koydukları masasının etrafına gül bırakan öğrenciler, sınıf tahtasına '24 Kasım Öğretmenler Günü'nüz kutlu olsun, Necmettin öğretmenimiz' yazarak sessizce sıralarına oturdular.

Okulda görev yapan öğretmenlerden Zeynep Kaya, "Buraya atandığım günden bu yana sürekli öğrencilerinden şehit öğretmenimiz Necmettin Yılmaz'ı dinliyorum. Öğrencilerim, Necmettin öğretmenin yaptıkları aktiviteleri ve onun çok iyi olduğunu anlatıyor. Bunları duyunca gururlanıyorum ve Necmettin öğretmen gibi olmak için çabalıyorum" dedi.

PKK'NIN ŞEHİT ETTİĞİ NECMETTİN ÖĞRETMEN ANILDI

PKK'NIN ŞEHİT ETTİĞİ NECMETTİN ÖĞRETMEN ANILDI

PKK'NIN ŞEHİT ETTİĞİ NECMETTİN ÖĞRETMEN ANILDI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142