Siverek'te zabıta ekiplerinden sıkı denetim

Siverek'te zabıta ekiplerinden sıkı denetim
banner206
banner279

Zabıta Müdürü Gümüştaş uyardı: “Aldığınız her ürünün son kullanma tarihini kontrol ediniz.”

Siverek Belediyesi pandemi tedbirlerinin uygulanması ve halk sağlığının korunmasına yönelik yürüttüğü denetimlere devam ediyor.

Zabıta Müdürlüğü kent genelinde sağlıklı trafik akşının sağlanması amacıyla kaldırım işgallerinin önüne geçmek ve halk sağlığının korunması amacıyla denetimlere devam ediyor.

Bu kapsamda kentteki gıda ve çeşitli tüketim maddelerinin satışını yapan iş yerlerini denetleyen zabıta ekipleri, son kullanım tarihi geçen ürünlere el koydu.

Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü personeli ile polisin de eşlik ettiği denetimlerde el konulan miadı geçen ürünler, imha edildi.

Zabıta Müdürü Abdurrahman Gümüştaş, ekiplerin denetimleri aralıksız sürdürdüğünü ifade etti.

Vatandaşları aldıkları ürünlerin son kullanım tarihini kontrol etmeleri konusunda uyaran Gümüştaş, “Aldığınız ürünün ne olduğunun önemi yok ve mutlaka son kullanım tarihi kontrol ediniz. Son kullanma tarihinin olmadığı konusunda yanlış bilgiye sahip olduğumuz çocuk bezlerinin dahi bir raf ömrü vardır. Ailenizin ve sevdiklerinizin sağlığı için ürünleri kontrol ederek alınız.” dedi.

Ekiplerin denetimlerde gramaj kontrolü de yaptığını aktaran Gümüştaş, eksiklik tespit edilen esnaflar hakkında yasal işlem başlattığını söyledi.

Resim önizlemesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142