Siverek ilçesinde yılların özlemi sona erdi. 

Yıllardır içme suyu sorunu yaşayan Siverek ilçesinde vatandaşlar artık hazır su kalitesinde su içecekler. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar'ın yakından takip ettiği  Siverek içme suyu arıtma tesisinden ilçe su şebekesine su verilmeye başlandı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Gülpınar bayramın üçüncü günü içme suyu arıtma tesisinde incelemelerde bulundu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ise yazılı bir açıklama yaparak Siverek içme suyu ile ilgili gelişmeleri paylaştı. Yapılan açıklamada şunlar kayıt edildi. Yeni Nesil İçme Suyu Arıtma Tesisi ile Siverek'te büyük bir adım daha attık! 
 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak, Siverek ilçemiz için dev bir içme suyu arıtma tesisi inşa edildi. İşte tesisimizin bazı özellikleri:

Urfa'da özel halk otobüsleri denetlendi Urfa'da özel halk otobüsleri denetlendi

- 4 İçme suyu deposu
- 41 KM isale hattı
- 5 Adet terfi merkezi
- Modern içme suyu arıtma tesisi
- 84 Adet sanat yapılarıyla entegre

I M G 8047

Bu tesis, 110 Bin Metreküp kapasitesiyle 2055 Yılına kadar ilçemizin içme suyu ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlandı. Modern ve hijyenik altyapısıyla ilçe merkezimize 15 Bin Metreküp içme suyunu güvenle iletecek.

Hemşehrilerimizin sağlığı ve yaşam kalitesi için yapılan bu önemli yatırımı sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Siverek ilçemize hayırlı olsun.