Title of a News Article

2 isim hariç hepsi yemin etti...

2 isim hariç hepsi yemin etti...
banner206
banner279

28. Dönem Milletvekili Genel Kurulu bugün başladı. Meclise seçilen vekiller il sıralamasına göre kürsüye çıkarak yemin etti. Şanlıurfa'yı temsil 14 vekilden Bekir Bozdağ ve Mithat Sancar hariç diğer tüm vekiller and içtiler.

14 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekili genel seçimleri sonrası Şanlıurfa'dan AK Parti 8, YSP 4, MHP 1 ve CHP 1 milletvekili çıkardı.

Yüksek Seçim Kurulu'nun kesinleşen milletvekili sayılarını resmi gazetede yayımlamasıyla birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi yeni dönem için kapılarını açtı. 

600 milletvekili sayısı bulunan TBMM'de başlayan and içme töreni saat 14'den bu yana sürüyor. 

İller sıralamasına göre gidilen and içme programında Şanlıurfalı vekillere gece yarısına doğru sıra geldi.

And içmek için ilk olarak Şanlıurfa Milletvekili Dilek Kunt Ayan (YSP) çağırıldı. Akabinde sırası ile AK Parti Hikmet (AK PARTİ), Mehmet Ali Cevheri (AK PARTİ), Abdurrahim Dusak (AK PARTİ), İbrahim Eyyüpoğlu (AK PARTİ), Ömer Öcalan (YSP), Abdulkadir Emin Önen (AK PARTİ), İbrahim Özyavuz (MHP), Mehmet Faruk Pınarbaşı (AK PARTİ), Ferit Şenyaşar (YSP), Mahmut Tanal (CHP) ve Asuman Cevahir Yazmacı and içerek resmen milletvekili oldular.

AK Parti'den vekil seçilen 1. Sıra Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ ve Mithat Sancar'ın ise and içme töreninde olmayışlarının nedeni ise henüz bilinmiyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2023, 00:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142